Az érdi ellenzék kivonta magát az 1956-os forradalom városi megünnepléséből, a város közösségéből. Mélyen elítéljük, hogy így cselekedtek: egy városi ünnepről mondvacsinált okokkal maradtak távol – hangsúlyozta pénteki sajtótájékoztatóján Simó Károly, az érdi Fidesz szóvivője.
Tartalom flag-ek: Fontos
Szeptember elsején léptek hatályba a COVID-19 betegséggel összefüggő járványügyi megfigyelés esetén alkalmazandó szabályok, melynek értelmében a kontaktszemély térítésmentesen végeztethet PCR tesztet.
Október 28-án, vasárnap hajnalban hajnali 3-kor 2 órára kell visszaállítani az órát, akkor kezdődik ugyanis a téli időszámítás. Rossz hír a csak nyári időszámítást pártolóknak: a legfrissebb információk szerint az óraátállítás eltörlésére bizony várni kell még egy darabig, pontosabban 2021-ig.
Halloween alkalmából különleges esti programokkal készül a Budakeszi Vadaspark október 27-én, szombaton. Aki jelmezben érkezik, fél áron léphet be a Vadasparkba!
November 1-jén indul a krízisidőszak a hajléktalanellátásban. Ismét megnyit a túlélési pont, a nappali melegedő pedig a hét minden napján nyitva tart majd.
A Pest megyei és az Érdi Fidelitas már korábban is kezdeményezett adománygyűjtést a kárpátaljai magyaroknak, ezúttal játékokkal akarnak kedveskedni a januárban nyíló tiszabökényi gyermekotthonnak. Az adományokkal egy hónapon keresztül bárki segítheti az otthon felszerelésének összeállítását.
Tavasszal, a járvány miatt elmaradt a Lukin Zeneiskola hagyományos hangszerbemutatója és növendék toborzó kampánya, aminek most, az új tanév elején meg is látszik a hatása. Drasztikusan megcsappant ugyanis az újonnan jelentkező gyermekek száma elsősorban a fúvós hangszerekre.
November 8-áig lehet megtekinteni a régi Parkvárosi Közösségi Házban Bálint Imre "Saját képére alkotta..." című kiállítását, melyet úgy jellemzett a tárlatot pénteken megnyitó Majorné Bániczki Julianna, hogy a művész hívő ember lévén a vallásosságot és a szeretetet fogalmazta meg finoman a képekben - kicsit figurálisabban és kevésbé elvontan, mint eddig.
A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapjára ugyan április 16-án emlékezünk, sajnos az idei esemény a vírushelyzet miatt elmaradt Érden. Városunkból 118 embert hurcoltak el, az akkori érdi zsidóság teljes egészét, akik közül csak néhányan tértek vissza. Rájuk emlékeztek vasárnap délelőtt.
„Nagyon sok utat átadtunk az elmúlt időszakban, és a javított utaknál azonnal jön a lakossági igény a fekvőrendőrök telepítésére. Meggyőződésem, hogy ha az emberek betartanák a sebességkorlátozást, akkor ezek a problémák nem merülnének fel” – hívta fel a figyelmet szerdai sajtótájékoztatóját T. Mészáros András polgármester.