Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Parkvárosi Könyvtár, aminek lelkes munkatársa olyan nagyon szerette a meséket, és azon belül is a magyar népmeséket - annál jobban talán csak magukat a gyerekeket szerette - , hogy meghívta udvarába a mesék főhőseit, akik örömmel fogadták el az invitálást. Gyönyörűbbnél gyönyörűbb mesehősök és kellékek gyűltek hát össze a birodalomban, de köztük is volt egy, ami olyan csodálatos volt, hogy a Napra lehetett nézni, de rá nem.
Tartalom flag-ek: Fontos
Érdemes-e az időseknek beoltatniuk magukat a hagyományos influenza ellen? Ha igen, miért, és milyen
érvekkel szokták általában visszautasítani a védőoltást? Utánajártunk annak is, milyen az oltási arány a
városi idősotthonban.
Szeptember 20-án tartotta volna jótékonysági futását a Fészek Egyesület. Ezt a vírushelyzet miatt átszervezték: mindenki egyénileg futhat és ajánlhat fel adományt az egyesület gyermekotthona javára. Vasárnap reggel ultrafutó és olimpikon részvételével indították el az október 4-éig tartó programot.
Volt mit megcsodálnia a közönségnek szombaton a művelődési központ előtt: innen startolt a Börzsöny Classic Rally, amin veteránok, illetve régi magyar versenyautók másolatai indultak - például egy olyan Renault, amilyennel Ferjáncz Attila versenyzett. Ha lemaradt róla, videónkat megtekintheti.
Szombat délelőtt ismét kitakarították a várost az érdi önkéntesek. A szemléletformáló akció mellett egyéb lépéseket is tervez Érd vezetése annak érdekében, hogy visszaszorítsa a szemetelőket, és tisztább, élhetőbb, zöldebb településen élhessünk. Videóval!
Telt ház volt vasárnap délelőtt a Szepes Gyula Művelődési Központ színháztermében: a közönségteret ellepték a gyerekek és szüleik, akik együtt dúdolták az oly jól ismert dallamokat a Csiribiritől a Sehallselát Dömtörön keresztül a Micimackóig. Minden gyermek és mára már felnőtt, egykor volt gyermek Jutka nénije adott koncertet.
Nem tudják a polgármesterek, hogy áll a járvány a saját városukban. Csőzik László még szeptember elején kérte a járási kormányhivatal vezetőjét, hogy hetente kétszer adjon tájékoztatást a friss érdi járványhelyzetről, ám választ azóta sem kapott - pedig így könnyebb lenne segíteni a rászorulókon.
Asztalifoci-bajnokságot hirdetett erre a péntek délutánra az Érdi Ifjúsági Önkormányzat. Délután öt óráig várták a főtéren négy csocsóasztallal az általános és középiskolásokat. Bár az IFÖ mandátuma hamarosan lejár, terveznek egyéb szabadtéri rendezvényt is.
Időkapszulát helyeznek el a tárnoki művelődési ház megújuló színháztermének falában, amihez még néhány hétig várják a lakóktól írásban (legfeljebb 1 db A/4-es oldalon megfogalmazott) gondolataikat, képeiket, apróbb tárgyaikat, akár mindennapi életükhöz, emlékeikhez kapcsolódóan. Szolnoki Gábor polgármester az Érd FM 101.3-nak beszélt az időkapszuláról.
Megkezdődött Érd klímavédelmi stratégiájának kidolgozása, aminek elsődlegesen a klímahatékonyság és védelem szempontjainak kell megfelelnie, de az igazi értelme az, hogy hogyan tudunk kialakítani egy sokkal élhetőbb mikrokörnyezetet magunk körül - nyilatkozta Tetlák Örs alpolgármester az Érd FM-en