Az áramszolgáltató karbantartási munkálatai miatt a mai napon 13:00 órától az ügyfélfogadás szünetel.
Tartalom flag-ek: Fontos
„Még nem döntöttem el, hogy a kanapén vagy az étkezőasztalnál fogok-e ücsörögni” – vágta rá a gyerekkori barátom, mikor arról kérdeztem, hogyan tölti a szilvesztert. Hányan lesznek vajon, akik zajos mulatsággal búcsúztatják az óévet?
A vasárnapi negatív koronavírus-rekord után hétfőn újabb született: mindössze 609-cel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké viszont nőtt: 114-en veszítették életüket. A vasárnapihoz képest emelkedett a kórházban ápoltak száma, kevesebben vannak viszont lélegeztetőgépen.
A közgyűlés döntése értelmében december 28-tól 31-ig igazgatási szünet van a Polgármesteri Hivatalban.
A NAV Érd, Budai út 24. szám alatti kirendeltségén 2019. április 24-én (szerdán) 8 órától 12 óra 30 percig áramszünet lesz. A kirendeltség a fenti időszakban is nyitva tart, de az ügyfeleknek – informatikai háttér hiányában – csak korlátozott szolgáltatásokkal (általános tájékoztatással, beadványok, bevallások átvételével) áll a rendelkezésére.
Országszerte elmondható, hogy hullámvasútra került 2020-ban a lakáspiac a koronavírus miatt, de ez az érdi ingatlanárakat nem alakította át tartósan, mert bár évközben minimálisan visszaesett, év végére újból 520 ezer forintra kúszott fel az átlagos négyzetméterár.
Piaci becslések szerint mintegy 120 ezer gépjármű-tulajdonos mondta fel december 1-jéig az év végén lejáró kötelező biztosítását. Nekik december 31-én éjfélig kell új biztosítási szerződést kötniük - figyelmeztet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége.
Az Érdi Box Klub ökölvívója, Szigetvári Bendegúz nyerte a junior korosztály 63 kilogrammos súlycsoportját az Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola tornacsarnokában rendezett Utánpótlás Magyar Kupán.
Közös óévbúcsúztató játékra hívnak az Érdi Civil Állatmentők minden érdit és tárnokit. Akik szeretnének csatlakozni a játékhoz, azt kérik, hogy tegyenek ki december 31-én reggel egy tappancsot a házuk vagy kerítésük utcáról is jól látható részére.
Negyvenkét éve szolgál, bejárta az országot, sőt, Szarajevóban és Okucaniban tábori lelkészként fél-fél évet töltött a délszláv háborút követően. Tizenegy éve hívták Érdre, ahol egy családi ház konditereméből alakította ki a parókiát. Szabó Mihály görögkatolikus parókussal arról is beszélgettünk, mit jelent számára a húsvét.