A lakosság által leggyakrabban használt, legfeljebb 50 grammos belföldi közönséges levél díja 10 forinttal lesz drágább, azaz 145 Ft-ért lehet majd egy egyszerű levelet feladni. Az elsőbbségi levél ára, szintén 50 grammig 15 Ft-tal emelkedik, az ára 200 Ft lesz.
Tartalom flag-ek: Fontos
Áldott, békés húsvéti ünnepeket kíván minden kedves olvasójának az ÉrdMost szerkesztősége.
Hol legyen nagybetű, hol kisbetű? Mit írunk egybe és mit külön? Szabályismertető. Hogy ne kelljen percekig töprengenie, hogyan írja le 2021-re vonatkozó jókívánságait, itt vannak a legfontosabb tudnivalók.
Szombat hajnalban Ausztrián át megérkezett Magyarországra a Pfizer-BionNTech gyártópáros első vakcinaszállítmánya, ezzel az Európai Unió többi tagországához hasonlóan itthon megkezdődhet az oltások beadása. A vakcinákat szállító kisteherautó a hegyeshalmi határátkelőhelyen át érkezett.
Egy felmérés szerint Magyarországon fejenként és évente minimum nyolcvan nejlonzacskót használunk el – és ezek a zacskók nem kerülnek újrahasznosításra, mint mondjuk a PET-palackok, hanem a lerakóban landolnak. Egy kis odafigyeléssel csökkenthetjük a hulladék mennyiségét: az Életfa Csoport Egyesület anyukái például pólóból készítettek bevásárlószatyrot, Póthné Viczing Gabi, a nonprofit és újrahasznosítással foglalkozó TIARA-alkotóház vezetőjének irányításával.
Felkerült a Természetjáró Szövetség hivatalos útvonalai közé a LevenDuna túraútvonal - számolt be róla közösségi oldalán Tetlák Örs, alpolgármester.
A BRFK Kábítószer Bűnözés Elleni Osztály nyomozói nyolcvankét kifejlett kendernövényt és hatvanöt palántát foglaltak le egy érdi háznál. A rendőrök elfogták a beszállítót – aki épp Bécsből érkezett a palántákkal – és a dílert is, aki a pincében termesztette a növényt. VIDEÓVAL
Az idei karácsony más mint a többi, de ennyi önzetlenséget, jó szándékot, adakozást és segítőkészséget régóta nem tapasztalhattunk. Az érdiek példát mutattak az országnak - írja karácsonyi köszöntőjében Csőzik László.
Egy kivétellel az ünnepek alatt is a szokásos menetrend szerint szállítja el a hulladékot az Érd és Térsége Hulladékkezelő, amely azt kéri a lakosságtól, hogy már reggel 7-kor helyezzék ki az ingatlanok elé a kukákat, hogy a szolgáltató folyamatosan tudjon haladni.
Idén is csatlakozott az Orange Dragons Szurkolói Klub a Szelíd Motorosok országos akciójához, és a Győri ETO szurkolóival, a Green Thunderrel közösen plüssjátékokat gyűjtöttek A szívbeteg gyermekek védelmében Alapítvány, valamint a dr. Romics László Egészségügyi Központ számára. A szerdai meccs előtt több zsáknyi játék gyűlt össze a nemes ügy érdekében. VIDEÓVAL FRISSÍTVE