A városi nyári napközis tábor utolsó turnusa indul hétfőn. Az elmúlt hét hétről, no meg az utolsón várható programokról Nagy Judit táborvezető beszélt az ÉrdFM101,3-nak. Többek közt elmondta azt is, hogy a 12-én induló utolsó turnusra még most is lehet jelentkezni, mivel vannak szabad férőhelyek.
Tartalom flag-ek: Fontos
Nyolc tanteremmel, szaktanteremmel, zeneteremmel, étkezővel és egy B-típusú tornacsarnokkal bővül a diósdi Eötvös József Általános Iskola – tudatta Spéth Géza, a település polgármestere azt követően, hogy megérkezett a bővítésről szóló kormányhatározat.
Az érdi jegyző a törvényi előírásoknak megfelelően határozatban állapította meg, hogy minimum hány darab érvényes ajánlást kell leadniuk azoknak, akik polgármesternek vagy önkormányzati képviselőnek szeretnék jelöltetni magukat az október 13-i választásokon.
A hónap végéig még tart a Civil Licit az Érd és Térsége Mentőszolgálatáért Alapítvány javára. Eddig közel harminc terméket értékesítettek 200 450 forint értékben, de több nagy értékű árverés még zajlik.
A Csuka Zoltán Városi Könyvtár felnőttkönyvtára augusztus 22-én nyitja meg újra kapuit. A nyári zárás ideje alatt felújítják a létesítményt: javítják a vakolatot, és lefestik a falakat kívül és belül. Nemcsak az olvasóterem, hanem az irodák, mellékehelyiségek is megújulnak.
Másodfokú hőségriasztást adott ki az országos tisztifőorvos augusztus 10-én 0 órától augusztus 12-én 24 óráig az ország egész területére. A forróságban emelkedhet a közúti balesetek száma - a rendőrség ennek elkerülése érdekében az alábbiakat javasolja a járművezetőknek és a gyalogosoknak.
A szeptemberi tanévkezdést megkönnyítő intézkedésekről és az augusztus 24-én kezdődő önkormányzati választási kampányról beszélt pénteki sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője.
Megoszlanak a vélemények, mennyire nehezítették meg a járványügyi korlátozások a párkeresést. Úgy tűnik, főként hatvanon túl és a hölgyek körében fogyott el a lendület.
A vissza nem térítendő támogatást a Magyar Államkincstáron ügyfélkapun keresztül lehet majd igényelni augusztus 9-étől egy erre rendszeresített nyomtatványon.
Az eredeti állapot visszaállítására kötelezi a Fejér-B.Á.L. Zrt-t és a Kontimer Kft-t az útügyi közlekedési hatóság, azok után, hogy a fenyves-parkvárosi köznevelési centrum kivitelezői az építési törmelékből egy valóságos utat hoztak létre Érd és Sóskút között.