„Szép lassan fogyunk. Lassan, de biztosan szűkül a látóterünk, lassan, de biztosan kivérzünk” – írta két nappal ezelőtti drámai hangvételű Facebook-posztjában a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat vezetője, aki arra kérte az embereket, hogy pénzadománnyal segítsék a szervezetet.
Tartalom flag-ek: Fontos
Ingyenes ünnepi programmal várja a látogatókat Simonpuszta augusztus 19-én fél háromtól. Spányi Antal megyés püspök szenteli fel Simonpusztát és az ott sütött kenyeret, majd lovas bemutatók, programok következnek. Bemutatnak egy történelmi lovas musicalt és az István, a király rockoperát is.
Érdemes minél előbb jelentkezni kódért a Sirius Alapítvány által meghirdetett kedvezményes ivartalanítási akcióra, mert az 500ezer forintos forrásból kb. 120 állat ivartalanításához tudnak adni támogatást, augusztus 12-én, kedden délelőttre pedig már 50 kódot osztottak ki a jelentkezők között.
Az Batthyány Általános Iskolában pozitív lett az egyik felső tagozatos pedagógus Covid-tesztje, további öt tanár betegség miatt van távol,
ezért az intézmény igazgatója rendkívüli tanítási napot rendelt el péntekre, továbbá február 19-től február 26- ig digitális oktatásra történő átállást kért.
Kormányzati össztűz alá került Érd polgármestere, mert lelkiismeretesen próbálja lezárni a város költségvetését. Nagymértékben függ a város jövője a pénteki találkozótól, amikor Gulyás Gergely fogadja a megyei jogú városok polgármestereit.
A fonók hangulata elevenedett meg Tamaskáné Jakab Margit iparművész otthoni műhelyében: egy héten át szőttek, főztek, munkálkodtak, beszélgettek az asszonyok a felnőtt szövőtáborban. Ősszel ingyenes Nyitott Műhelyek programot tartanak, bemutatva az érdeklődőknek a kézimunka csínját-bínját.
2021. március 1-jén lép hatályba az új egészségügyi szolgálati jogviszony, amely teljesen átszabja az ágazatban itthon dolgozók munkakörülményeit a másodállások vállalástól a fizetéseken át a szabadságokig. Ennek tükrében Érden is kérdésesé válik néhány szakrendelés sorsa.
Hétfőn aszfalt került a Hunyadi utca Vörösmarty és Szent István utcák közötti szakaszára. A kivitelezés költségét a Belügyminisztérium egyedi támogatással biztosította városunknak – adta hírül közösségi oldalán Bács István alpolgármester.
Az önkormányzat a rendelkezésére álló maszkokkal és kesztyűkkel, és felület-, valamit kézfertőtlenítőkkel segíti mind a huszonegy érdi háziorvos munkáját, közölte Csőzik László polgármester. Facebook oldalán azt írta, azért, mert információik szerint ebből van a legnagyobb hiány az érdi rendelőkben.
Az akciót - amit az önkormányzat civil pályázatán nyert összegből finanszíroznak - vasárnap este jelentették be a szervezet közösségi oldalán. A kedvezményes ivartalanítási lehetőséggel augusztus 12-től az anyagi keret kimerüléséig, de legfeljebb 30-áig élhetnek az érdi macska- és kutyatulajdonosok.