Tóth Eszter matek edző segítségével a szombati matekfelvételire lehetett készülni agyban és lélekben egyaránt a múlt hétvégén tartott ingyenes rendezvényen a Parkvárosi Közösségi Házban.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Egy férfi elkötött egy távolsági buszt az érdi buszpályaudvarról október 18-án. A buszt később megtalálták a fővárosban, de a tettest még nem. A rendőrség közzétette a helyszínen lévő biztonsági kamera felvételét, és azt kérik, aki felismeri az azon látható férfit, az értesítse őket.
Mit mondjunk, ha a gyerekünk rákérdez: "Anya, az a bácsi, miért az utcán él?" Egy kis segítség érkezett most ahhoz, hogyan lehet őszintén, de közben a mese varázslatos nyelvén érzékenyíteni a kicsiket is ebben a témában, Molnár T. Eszter A Kóbor Szálló című könyvében.
Kis Korinna lett a II. Pest Megye Szépe verseny győztese, így zsinórban másodjára hozta el érdi lány a megye legszebbjének járó vándorkoronát.
Hamarosan minden tanuló kézhez kapja a félévi bizonyítványát. Mit tehetünk szülőként akkor, ha egy tantárgyból rosszabb jegyet kapott gyermekünk, hogy ne vegye el a kedvét a tanulástól? Hogyan tudjuk ilyen esetben motiválni őt a javításra? Kell-e jutalmaznunk vagy büntetnünk az elért teljesítménytől függően? És mekkora nyomás nehezedik ma a tanulók vállára a teljesítménykényszer miatt? Ennek jártunk utána a szakember segítségével.
Elöregedő társadalmunkban -, az Egészségügyi Világszervezet 2015-ben hozott döntése értelmében,- a demencia népbetegség. Mégis még ma sem sokan ismerik vagy ismerik fel kellő időben a demencia tüneteit.
Szívesen lett volna történelemtudós, a pedagógiai pálya sem állt tőle messze, de végül a könyvtárosi hivatás lett a nyerő. Pár éve, csaknem két évtizedes szolgálat után az érdi Csuka Zoltán Városi Könyvtár igazgatójaként ment nyugdíjba, de azóta sem tétlenkedik. Az Érdi Lengyel–Magyar Kulturális Egyesület elnökeként és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete egyik országos
vezetőjeként rendezvényeket, konferenciákat, megemlékezéseket és tanulmányutakat szervez, pályázatokat ír, s ha ideje engedi, elmerül egy jó könyvben. Bazsóné Megyes Klárával beszélgettünk.
Még látható a X. Érdi Művésztelepen készült munkákból rendezett tárlat, ami hamarosan a városban és a környező településeken élő alkotók Téli tárlatának adja át a helyet. Ez a két bemutatkozás, az év első és utolsó kiállítása már évek óta mintegy keretéül szolgál a galéria programjának – mondja Kéri Mihály a kiállítóhely vezetője, akinek segítségével számba vettük, mire számíthat 2019-ben az érdi tárlatlátogató közönség.
Érd főterén vasárnap este kopjafát állítottak és szenteltek a Trianoni békediktátum 100. évfordulója alkalmából.
Jövőre csak egy áthelyezett munkanap lesz majd és hat hosszú hétvége vár ránk.