Ebben a szezonban már százötvenen részesültek tüzelőtámogatásban, amit az önkormányzattól igényelhetnek azok, akik megfelelnek a rendeletben meghatározott feltételeknek. A támogatás értéke 44570 forint, és vagy tűzifa formájában, vagy a szolgáltatónak átutalva biztosítja az önkormányzat.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Csőzik nem az igazságért, hanem az ügyvédi díjazásárt küzd az érdi csatorna ügyben, közölte T. Mészáros András érdi Fidesz elnöke szokásos pénteki sajtótájékoztatóján.
3286 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 71 413 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 65 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 1699 főre emelkedett, 17 953-an pedig már meggyógyultak.
Ahogy hosszabbodnak az őszi esték, egyre nagyobb szerepet kap mindennapjainkban a mesterséges fény. A házunkban, lakásunkban mi magunk gondoskodunk róla, de mi a helyzet a közvilágítással?
Régóta izgalomban tartja Fenyves-Parkváros lakóit, lesz-e lakópark a volt lőtérnél, az Esztergályos utca végében. A kérdés újra aktuális, ugyanis egy ingatlanhirdetés szerint 2020 végére várható a telek átminősítése kertvárosi lakóövezetté.
A három ünnep időpontjának közelisége miatt a halloween, mindenszentek, halottak napja ünnepeket gyakran keverik egymással. De mi is a különbség a három ünnep között?
A 2030 Egyesület által felvetett kérdést sok érdi lakos válaszolta már meg, saját szemszögéből, egyeztetést is tartott erről a városvezetés. Csütörtök este Martin Norbert, az egyesület elnöke és Harmat Béla egykori polgármester beszélgetett a témáról az Érdi Televízió kamerája előtt.
Az M0-ás autóút építése miatt ugyanis sok autós a szomszédos városon keresztül próbál menekülőutat találni, hogy lerövidítse a menetidőt.
Egy francia költő írta egyszer, hogy a „madár még nyugalmi állapotban is maga a sűrített életerő.” Ezt a jellegzetességet adják vissza Dósa László képei is, amelyeket február 5-éig lehet megtekinteni a Szepes Gyula Művelődési Központban.
Megmaradt az uzsonna vagy az ebéd? Több gyümölcsöt, zöldséget vagy pékárut vettünk a kelletnél? Ne a kukába dobjuk, hanem tegyük az enni adok dobozba, hogy másnak segíthessünk vele.