Évadnyitó ünnepséget tartott pénteken délután az IRKA és a Poly-Art a már hagyományossá vált helyszínen, a Czabai-kertben. Bár a vakáció két hónapja alatt sem tétlenkedtek az érdi és környékbeli alkotók és írók.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Szeptember 29-én ötödik alkalommal kerül majd megrendezésre az Állati Jó Családi és Örökbefogadási Nap Érd főterén, ahol az egész családot (beleértve a kis kedvenceket is) várják rengeteg programmal.
Mészáros István nyerte az Apa Magazin Év Apája versenyét "Cool Apa" kategóriában. A megmérettetésre felesége, Melinda nevezte még be korábban, ahogy bevallotta, az esélytelenek nyugalmával. Mármint ő érezte, hogy férje megérdemelné a díjat, de korábban még nem nyertek semmit sem. Egészen mostanáig.
A törökbálinti csoportokba 4 éves kortól felső korhatár nélkül várnak mindenkit, akit érdekel a színházak világa, szeret énekelni és táncolni. A felvételire szeptember 25-én, szerdán délután 5 órától kerül majd sor a törökbálinti Munkácsy Mihály Művelődési Központban.
Az önkormányzatok kérésére a kormány hétfőtől is biztosítja az óvodákban és az iskolákban a gyermekfelügyeletet - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton.
Továbbá nem zárnak be a piacok, az építőanyagot árusító, illetve informatikai üzletek, dolgozhatnak az ügyvédek, autómosók és temetkezési vállalkozók - írja a Magyar Közlöny. Orbán Viktor előtte azt is ismertette, hogy a bölcsődéket nem zárják be, illetve március 8-án nyitva lehetnek a virágboltok.
Különleges ajándékkal készül nőnapra a Magyar Nemzeti Múzeum: március 7-én este 19.00 órakor ugyanis új, virtuális kiállítást nyit Nőnek való vidék? címmel.
A kormány március 8-tól két hétre a járvány terjedését fékezni hivatott intézkedésével jelentős korlátozásokat vezet be a kereskedelem és a szolgáltatások területén. Az autós szakmát ez az intézkedési csomag két területen érinti, de a gépjármű értékesítés és a szerviz-javítás szakma nyitva maradhat.
7269 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 459 816 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 146 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 15 765 főre emelkedett.
A jövő hét második felében oltanak az AstraZenecával - írja a Koronavírus Sajtóközpont. A közlemény egyébként a kialakult teljes oltáskáoszra reagál, és azt írják benne, hogy a „sajtóban megjelent állításokkal ellentétben az oltási program nem állt le, a hétvégén is folytatódik”.