22_03_29_erdmost_nincskep

Társadalmi akadálymentesítésre lenne szükség

22_03_29_erdmost_nincskep

Társadalmi akadálymentesítésre lenne szükség

Április 2-át 2007-ben az ENSZ az autizmus világnapjává nyilvánította, azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet az autizmusra, amely tízmilliókat érint világszerte. Az autizmus megjelenési formája nagyon változatos lehet, de minden esetben a társas viselkedés, a kommunikációs készségek és a gondolkodás fejlődése sérül általa. Azaz éppen azok a készségek és képességek, amelyek segíthetnék őket a társadalmi beilleszkedésben. Épp ezért nem mindegy, mennyire befogadó vagy épp elutasító a társadalom körülöttük. Két anyuka beszélt nyíltan és őszintén autista gyermekeik mindennapjairól az Érd FM 101.3 stúdiójában.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Minden századik emberből egy autizmus spektrum zavarban érintett. Ma Magyarországon minimum 100.000 autista személy él. Mit tehetünk mi, többiek? Ami egy mozgássérült ember számára a kerekesszék, vagy egy vak ember számára a bot, az egy autista ember számára a mi tudásunk és elfogadásunk, azaz az érzékenyítésünk. Egy autista ember számára akkor lesz akadálymentes a környezete, ha a társadalom úgymond akadálymentes. 

Mennyire el- vagy inkább befogadó mai magyar társadalmunk ezen a területen? Milyen tévhitek keringenek még mostanság is a köztudatban az autizmusról? Aztán milyen szempontokat kell figyelembe vennie egy édesanyának, ha autista gyermekének iskolát választ? Mi szól a szegregált és mi az integrált iskola mellett? Kik és miben tudnak segíteni nemcsak a gyermekek fejlesztésében, de a diagnózis felállításával magára maradt szülőknek? Mindezekről kérdeztük az Érd FM 101.3 stúdiójában Gizit és Nikit, két édesanyát, akiknek gyermekeik autisták. 


 

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email