Pályázati kiírás Érd Megyei Jogú Város tehetséggondozó ösztöndíjára

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a Tehetséggondozó Ösztöndíj alapításával lehetőséget és segítséget kíván biztosítani a tehetséges érdi tanulók számára az alap-, és középfokú oktatásban folytatott tanulmányaikhoz, remélve, hogy közülük sokan a város képzett szakembereivé válnak.

Jogosultsági feltételek
A Tehetséggondozó Ösztöndíj elnyerésének feltétele, hogy a pályázó nappali tagozaton, államilag elismert, Magyarország területén működő köznevelési intézményben

a) alapfokú, illetve középfokú tanulmányokat folytat,

b) Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területén állandó lakóhellyel rendelkezik,

c) tanulmányi eredménye a pályázat benyújtását megelőző tanévben kimagasló, de – a magatartás és a szorgalom értékelésének beszámítása nélkül – legalább a 4,7-es tanulmányi átlagot eléri.

A Tehetséggondozó Ösztöndíj legkorábban a hatodik évfolyamtól pályázható.

A pályázat benyújtásának szabályai
Pályázni a Pályázati űrlap kitöltésével és az abban meghatározott kötelező mellékletek csatolásával lehet, melyek az alábbiak:

  • az előző két tanév végi tanulmányi eredmény igazolása (bizonyítvány másolat vagy nevelési-oktatási intézmény igazolása a tanulmányi eredményről),
  • tanulmányi, műveltségi vagy szakmai versenyeredmények igazolása (ha van),

A benyújtás módja

A pályázatot a pályázó által aláírva, 1 példányban

  • zárt borítékban személyesen a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálatán (Polgárok Háza Érd, Alsó u. 3.) vagy ügyfélfogadási időben (hétfőn 13.00-17.30, valamint szerdán 8.00-12.00 és 13.00-16.30 között) a Humán-szolgáltatási Főosztályon (Érd, Budai út 8.),
  • postai úton a Polgármesteri Hivatal címére (2030 Érd, Alsó u. 1.),
  • elektronikus úton: E-papír szolgáltatással – https://epapir.gov.hu/ügyfélkapun (KAÜ) azonosítással

lehet benyújtani.

A postai úton benyújtott pályázat esetén a benyújtási határidőn a postára adás napját kell érteni. A borítékon fel kell tüntetni „Tehetséggondozó Ösztöndíj pályázat”.

Pályázati dokumentáció átvehető a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálatán, vagy letölthető a www.erd.hu honlapról a Pályázatok rovatból.

A pályázat benyújtási határnapja a kiírásnak az önkormányzat honlapján történő megjelenését követő 30. nap.

A pályázatok elbírálása
A Tehetséggondozó Ösztöndíj odaítélésről a Köznevelési, Művelődési és Ifjúsági Bizottság dönt.

A pályázatok elbírálásának határideje a benyújtási határidő leteltétől számított 45. munkanap.

A határidőn túl benyújtott vagy formailag nem megfelelő pályázatok érvénytelenek, ezért azokat a Köznevelési, Művelődési és Ifjúsági Bizottság a bírálatból kizárja, minden határidőben benyújtott formailag megfelelő pályázatot pedig érdemben elbírál.

A döntésre jogosult a pályázatok elbírálása során az alábbi szempontok és sorrend alapján dönt:

a) a pályázó tanulmányi eredménye,

b) a vármegyei vagy annál magasabb szintű tanulmányi, műveltségi és szakmai versenyek eredménye – az előző tanévben elért nemzetközi vagy országos tanulmányi (különösen az OKTV és a TUDOK) és művészeti versenyeken elért 1-10. helyezés, a vármegyei középiskolai tanulmányi versenyeken elért 1-3. helyezés.

A döntésre jogosult kimagasló versenyeredményt elért pályázó esetén eltekinthet a pályázók tanulmányi eredménye alapján felállított rangsortól.

A döntés ellen jogorvoslatnak helye nincs, a döntésről a pályázók írásban kapnak értesítést.

Az ösztöndíj összege és folyósítása
Az ösztöndíj havi összege – a tanév tíz hónapjára – legalább 5 000, legfeljebb 20 000 forint.

Az elnyert ösztöndíjat az önkormányzat havonta, pénzintézeti átutalással, a pályázatban megjelölt bankszámlára folyósítja azzal, hogy az első kifizetés az elbírálást követően, december hónapban, visszamenőleg történik.

Ha a tanulmányi jogviszony szorgalmi időben a tanulónak felróható módon megszűnik, azt köteles nyolc napon belül írásban a Polgármesteri Hivatal Humán-szolgáltatási Főosztálya felé jelezni. Ilyen esetben az ösztöndíjat meg kell szüntetni, és a tanév során átutalt ösztöndíj arányos részét vissza kell fizetni.

A Tehetséggondozó Ösztöndíj megszüntetéséről a Köznevelési, Művelődési és Ifjúsági Bizottság dönt.

Egy pályázó egy tanévben vagy a Tehetséggondozó Ösztöndíjban vagy az Esélyteremtő Ösztöndíjban részesíthető.

 Az elnyert ösztöndíjat közvetlen adó- és TB járulékfizetési kötelezettség nem terheli, azonban az adóalapot növelő jövedelemnek számít ugyanúgy, mint az intézmények által adott szociális és tanulmányi ösztöndíjak.

A pályázat benyújtásához szükséges űrlap itt letölhető.

Kapcsolódó cikkeink

További cikkeink