Minden hír

Tizenegyedik alkalommal szervezték meg a Bolyai Gálát a Szepes Gyula Művelődési Központban. A nézőtér megtelt a kisdiákok hozzátartozóival, családtagjaival, akik lelkes tapssal bíztatták a fellépő gyerekeket. A zenés, táncos, vidám produkciókra a tanulók már hetek óta készültek szüleik és a pedagógusok segítségével.
Az Összefogás Egyesület ebben az évben is meghirdette hulladékért facsemetét akcióját, melynek keretében az összegyűjtött szelektívért a helyiek gyümölcsfákat kaphattak. A Topoly utcai akcióban hatszáz fát osztottak szét és ezúttal az elektronikai hulladékért is lehetett fát kapni. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Április 18-án a pénteki, 19-én a szombati, 20-án és 21-én az ünnepnapi, 22-én pedig a vasárnapi menetrend szerint közlekednek a vonatok. Akár másfélszeresére is nőhet az utasszám, ezért a menetjegyek vásárlásáról érdemes időben gondoskodni, illetve kihasználni az automatás és az online jegyváltás igénybevétele esetén nyújtott kedvezményeket - írja honlapján a vasúttársaság.
Fogalmazott Hidasi Endre, a Dunamenti Zsidó Kulturális Egyesület elnöke a holokauszt áldozatainak emléknapján. Szép számmal gyűltek össze az ófalusi zsidó temetőben emlékezni és emlékeztetni az európai zsidóság célzott megsemmisítésének éveire. A temetőben elhelyezték az emlékezés köveit az érdi áldozatok emlékművén. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
A Masat–1 műhold Érden gyártott vázát is megtekinthették az érdeklődők a Kós iskolában pénteken, a Szakmák Éjszakáján. Délután hattól este tízig az intézményben oktatott szakmába kóstolhattak bele a vendégek, akiket az iskola diákjai segítettek a tájékozódásban. Az iskola iránt érdeklődők információt kaphattak az itt zajló képzésről is. VIDEÓVAL FRISSÍTVE