Bozsoki Imre és Kollega Krisztián góljaival a szünetben 2–0-ra vezetett, de be kellett érnie egy 2–2-es döntetlennel az Érdi VSE-nek az FC Nagykanizsa ellen az NB III Nyugati csoportjának 11. fordulójában.
Tartalom ikonok: Videó
Virtuális tagjának – olyan irodalomkedvelőnek és -művelőnek, aki rendszeres kapcsolattartáshoz távol él, de közösséget vállal az érdi csapattal – rendezett költői estet az Irodalomkedvelők Klubja a Szepes Gyula Művelődési Központban.
A székelyekről könyvet írni alighanem elhivatottság és bátorság kérdése, utóbbi azért, mert kis túlzással mondhatjuk, hogy könyvtárnyi irodalma van e népcsoport eredetének, történetének, néprajzának és minden lehetséges vonatkozásának.
Szombat délelőtt körbeültették fákkal az érdligeti Forrás teret. A Környezetvédő Egyesület akciójában részt vett Csőzik László polgármester is, aki elmondta: szeretnék felgyorsítani és erősíteni a közgyűlés által már megszavazott fásítási programot, fasorok, ligetek, parkok kialakításával.
Tűzoltókkal általában élesben, munkavégzés során találkozunk, vagy gyereknapon, családi rendezvényeken, szombaton azonban egy különleges verseny nézői lehettünk: tízfős, tűzoltókból álló csapatoknak rendezett fecskendős vetélkedőt az Érdi Katasztrófavédelmi Kirendeltség az Ercsi úti focipályán.
Új, kézilabdára és labdarúgásra fókuszáló osztállyal bővült a Batthyány Sportiskolai Általános Iskola. Az intézményben az új tanévtől kezdődően magasabb óraszámban, sportági szakképzettséggel rendelkező testnevelők tanítják a diákságot kézilabdázni és focizni.
Ugyan jól kezdte a K&H női kézilabda liga hatodik körében rendezett, Győri Audi ETO KC elleni mérkőzését az ÉRD, ám a hazaiak negyedóra után átvették az irányítást, s előnyüket növelve végül 39–28-ra nyertek.
Gyere hokizni! - ezzel a címmel tart országos roadshow-t a Magyar Jégkorong Szövetség. A program érdi állomásán négy helyi iskola első osztályos tanulóinak tartottak előadást válogatott jégkorongozók. A diákság az előadás után pedig az Érdi Jégcsarnokban próbálhatta ki a sportágat.
Az Érdi Torna Club öt egysége is aranyérmes lett a Batthyány Sportiskolai Általános Iskola tornacsarnokában rendezett Érd Kupa országos pontszerző akrobatikus torna versenyen.
A szavazatok 99,98 százalékának feldolgozása mellett dr. Csőzik László a szavazatok 49,80 százalékával megnyerte a polgármester-választást. T. Mészáros András a voksok 40,61 százalékát, míg Tekaurer Norbert 9,59 százalékát szerezte meg. (Videóval frissítve)