Pénteken kora délután online sajtótájékoztatót tartott T. Mészáros András, aki Érd-Ófalut érintő ügyekről beszélt. Így szóba került a Mély utca lezárása, a Téglagyár helyén tervezett gyógyszálló, valamint a termálfürdő is.
Tartalom ikonok: Videó
A hagyományokhoz híven karácsony előtt ismét ételt osztott a rászorulóknak az Érdi Fidesz az Összefogás székházában. Az esős idő ellenére sokan eljöttek egy kis meleg ebédért, amit a székház udvarában szolgáltak fel nekik. A hangulatról idén is a Tranzit zenekar gondoskodott.
Advent utolsó vasárnapján Csőzik László polgármester gyújtotta meg az adventi koszorú utolsó gyertyáját. A gyertyagyújtáson Kruppa Levente görögkatolikus parókus köszöntötte az érdieket, majd a VMG kamarakórusa dalolt és az Igraj Kolo Tánccsoport lépett fel.
Tavaly rendezték meg először a hanuka ünnepséget a Parkvárosi Közösségi Házban, idén pedig immár második alkalommal folytatódott a zsidóság hagyományőrző estéje. Ezúttal Csőzik László polgármester gyújtotta meg a hanukia első gyertyáját.
II. fokú belvízvédelmi készültséget rendelt el dr. Csőzik László polgármester a Hattyú és a Vöcsök utca területén, ahol a lehullott nagy mennyiségű csapadék udvarokat öntött el. A katasztrófavédelem, az ÉKFI és a csatornázási művek együtt dolgoznak azon, hogy kiszivattyúzzák a vizet onnan.
Április 12-től, hétfőtől újra várja látogatóit az érdi Csuka Zoltán Városi Könyvtár. Igaz, egyelőre még nem minden szolgáltatással. Kölcsönzésre, a dokumentumok visszavételére és beiratkozásra lesz lehetőség, de a szabadpolcon való válogatás és a helyben használat továbbra is szünetel.
A bukovinai székelyek hazatérésének 75. évfordulójáról emlékeztek meg szombaton a tusculanumi római katolikus templomban, a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében és a Szepes Gyula Művelődési Központban.
A Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítvány idén is karácsonyi összejövetellel várta a látogatókat ebtelepén. A hagyományoknak megfelelően jutalomfalatokkal díszítették fel a telep közepén álló fát, és a kiskutyák is kaptak egy kis finomságot a karácsonyi bulin.
A helytörténeti gyűjtés és kutatás letéteményeseként a Csuka Zoltán Városi Könyvtár idén programjaiban a várossá válás 40. évfordulójára fókuszált, ehhez kapcsolódóan hirdették meg fotómontázs-pályázatukat is, s ennek eredményhirdetését összekötötték hagyományos adventi estjükkel.
Az Érd és Környéke Horgászegyesület idén is megvendégelte a rászorulókat a Szepes Gyula Művelődési Központ előtt. Az önkormányzat támogatásával 300 adag halászlé készült, amiből jutott bőven minden meleg ételre vágyónak.