Élő adás Érd Megyei Jogú Város közgyűlésének 2020. január 30-ai üléséről:
Tartalom ikonok: Videó
Győzelemmel akár az alsóházi rájátszás élére is állhatott volna, de 6–3-as vereséget szenvedett a Nagykanizsai Futsal Clubtól a 5 Stars Érdi VSE a futsal NB II Nyugati csoport alsóházi rájátszásának 4. fordulójában, az ÉRD Aréna zárt kapui mögött.
Játékos pályázatot hirdetett a családoknak a Tusculanum óvoda: az épület bejáratánál lévő madaraknak készíthettek madárbarátokat, hulladékból. A műanyag palacktól a tojástartón át a cédélemezig bármiből alkothattak, szerdán pedig díjazták a legjobbakat. A gyerekeket egy plusz meglepetés is várta.
Kedd reggel a Déli pályaudvarról 6:55-kor Dunaújvárosba indult S42-es vonat (4212) Érden, a Főnök utcai átjáróban elütött egy gyalogost, aki a balesetben életét vesztette. Az átjáróban a fény- és félsorompó rendben működött. Cikkünket frissítjük!
Különleges kiállítással köszöntötte a magyar kultúra napját a Magyar Földrajzi Múzeum, a város büszkesége – ahogy dr. Csőzik László polgármester fogalmazott köszöntőjében.
Színezd újra címmel rendezett kiállítást a Parkvárosi Közösségi Ház Pócsiné Sivák Erzsébet óvónő alkotásaiból, aki a kiállításmegnyitón nemcsak a képeit mutatta meg, hanem azt is, hogy az alkotó folyamat hogyan hozhat új tartalmat, minőséget az életünkbe.
Hat évnyi kényszerszünet után múlt hét szombaton már harmincadik alkalommal bálozott a legnépesebb helyi civil szervezet, az Érd és Környéke Horgászegyesület a Finta Rendezvényházban, ahol a horgászok mellett azért szép számmal akadtak nem pecás érdeklődők is.
Az Érdi Televízió stábja a Bolyai, illetve a Marianum iskolában járt a részleges iskolai nyitás első délelőttjén. Sok szülő bizonytalan, és inkább otthon tartaná a gyermekét.
Diósdon, a Civilek Napja alkalmából hatodik alkalommal rendezték meg a helyi civilszervezetek élményekben gazdag börzéjét. A szomszéd városban több mint húsz aktív civil szervezet működik, melyeket Spéth Géza polgármester tájékoztatása szerint az önkormányzat a lehetőségeihez mérten támogat is.
A Forrás Néptáncegyüttes fennállásának 35 éves jubileumát ünnepelte vasárnap este a Művészetek Palotájában. Az egykor Érdről indult együttes háromórás műsorában közel 250 forrásos lépett fel, s ugyanennyi otthonról szorított a többiek sikeréért, ami ezúttal sem maradt el.