Nem gondoltam volna, hogy enyém lesz az otthon első kiállítása; nekem elég kevés volt idáig, hiszen főleg másokét nyitottam meg - mondta mosolyogva Majorné Bániczki Julianna művészettanár. Az elmúlt ötven évben készített alkotásaiból csütörtökön nyílt kiállítás az Időseket Ellátó Központban.
Tartalom ikonok: Videó
Három sportág, a kézilabda, a foci és a röplabda mérkőzéseinek legemlékezetesebb, legszebb pillanatai elevenednek meg Balogh István fotóin. Az Érdi sportpillanatok című kiállítás a művelődési központban látható, hétfőn és pénteken 8-12, kedden és csütörtökön 16-20 óráig, védettségi igazolvánnyal.
Az Agro-Benta Kft. 150 ezer, vezetői fejenként további 50-50 ezer forintot adományoztak az érdi önkormányzatnak a járvány elleni védekezésre, a közszféra dolgozóinak megóvására, emellett a cég felület- és kézfertőtlenítőket és gumikesztyűket is átadott.
Megújul a járda az Alsó és a Felső utcákban. Mint Mészáros Mihály, a kivitelezést végző ÉKFI intézményvezetője az ÉrdMostnak elmondta, a Felső utcában 435 méter, az Alsó utcában 580 méter járdaszakasz kap térkőburkolatot, illetve szegélyt.
A kijárási korlátozás enyhítésének köszönhetően a kormány országszerte engedélyezte a sportegyesületek számára az edzések megtartását. A bajnokság ugyan véget ért, ám a Kárpáti Farkasok – kihasználva az Érdi Jégcsarnok adottságait – újra edzésbe álltak, hogy minél többet fejlődjenek.
Nem tudja vállalni az NB II-be való feljutást a harmadosztály Nyugati csoportját a félbeszakításkor vezető Érdi VSE. A Magyar Labdarúgó Szövetség döntése értelmében Limperger Zsolt csapata juthatott volna fel, ám az egyesület anyagi lehetőségei nem teszik lehetővé az osztályváltást.
6 győzelemmel, 2 döntetlennel és 18 vereséggel a 11. helyen zárta a női kézilabda NB I 2020/21-es idényét az ÉRD női kézilabdacsapata. Az új alapokra helyezett klub vezetőedzője szerint bár a kitűzött célt elérték, feljebb is kerülhettek volna a tabellán.
Fél év után először tartott találkozót a Szepes Gyula Művelődési Központban a Poly-Art alkotóközössége, amely 6 szerző 6 könyvével tért vissza, de a leállás alatt is havonta tartottak felolvasásokat és különböző játékokkal is készültek.
Mint korábban beszámoltunk róla, fokozatosan indul újra a betegellátás a dr. Romics László Egészségügyi Intézményben. A rendelőben továbbra is sürgős ellátást végeznek. Sürgős ellátást nem igénylő ellátásokkal kapcsolatban a szakorvossal rendelési idejében telefonon lehet konzultálni.
Növekszik, kizöldül, elszárad, lehullik. Lemetsszük, összegereblyézzük, zsákba tesszük, elviszik. Egy átlagos lakos általában ennyit tud arról, mi történik a kapu elé kitett zöldhulladékkal. Most nyomon követhetjük azt is, hova kerül a kukásautóról a lomb, a gally.