A járványok és a vírusok az emberiség teljes történelmét végigkísérték, ezek az események pedig az irodalmárokat is megihlették. A Csuka Zoltán Városi Könyvtár pedig ezekből a művekből állított össze egy szép- és szakirodalmi válogatást – tudta meg az Érd Tv Sebestyénné Majchrowska Ewa igazgatótól.
Tartalom ikonok: Videó
Megújultak a kerítések, sok-sok év után egy lépcsőnek köszönhetően könnyebben válik megközelíthetővé a Kutyavár, ahová a városvezetés saját kezűleg most jó néhány leylandi ciprust ültetett el.
A gyermekorvosok két hete, a háziorvosok a napokban költöztek be a rendelőbe, ami június 2-ától már a felnőtt betegeket is fogadja. A patika jövő héten nyit. Tetlák Örs köszöntőjében kiemelte: hosszú és kanyargós út vezetett az intézmény átadásáig, félkész és szervezetlen projektet örököltek.
Több helyszínen és több dologra kiterjedő, koncentrált ellenőrzést tartanak havonta az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai, hogy kiszűrjék az ittas járművezetőket, a lopott autókat és a kőrözött személyeket - mondta el Kürti István, a Közlekedésrendészeti Osztály vezetője az Érd TV-nek.
Három turnusban, osztályonként külön időpontban ballagtak el a Gárdonyi Géza Általános Iskola nyolcadik osztályos tanulói kedden. Nyolcvan diák vett búcsút az általános iskolától, gyermekenként négy vendég léphetett be az iskola udvarára. Az ünnepségen átadták a legösszetartóbb osztály címet is.
A karantén után most a rossz idő nem tette lehetővé, hogy a gyerekek a szabadban élvezzék május utolsó vasárnapját. Az érdi iskolák egy része viszont kihasználta az elmúlt hónapok távoktatási tapasztalatát és az interneten köszöntötte a kicsiket és nagyokat.
Június 14-én számos próbajátékos részvételéve kezdte meg a felkészülést a várhatóan augusztus elsején rajtoló új idényre az Érdi VSE NB III-as labdarúgócsapata. Limperger Zsolt az első héten három edzést vezényel elsősorban a próbajátékosoknak.
Kiosztották azt az ezer virágot az érdeklődők között, amivel a Virágzó érdi porta pályázatot népszerűsítette az önkormányzat. A kezdeményezésre sokan voltak kíváncsiak, néhány óra alatt elfogyott az összes palánta. Nézze meg az Érd TV beszámolóját!
A járványügyi szabályok szigorú betartása mellett nyílt kiállítás az Érdi Művésztelep munkáiból Budapesten a Bartók 1 Galériában. Kéri Mihály művészeti vezető válogatásának köszönhetően harminc alkotás tekinthető az elmúlt évtized Érden készült munkáiból. A válogatás egészen június 10-ig látható.
Hazai pályán könnyed, 83–66-os győzelemmel zárta a 10. helyen a férfi kosárlabda NB II Közép B-csoportjának 2020/21-es idényét a VMG DSE, amely a 17. fordulóból pótolt bajnokin a Zuglói Sasokat győzte le 17 ponttal.