Rendkívüli sajtótájékoztatót tartott az érdi ellenzék szerda este, ahol Gregus László, a Demokratikus Koalíció helyi szervezetének elnöke elmondta, hogy január 19-én, szombaton reggel 8 és 11 óra között a piacon szólítják meg az érdi polgárokat. Illetve még aznap 15 órától úgynevezett forgalomlassító autós felvonulást tartanak, amely bejárja a város jelentősebb útvonalait.
Tartalom ikonok: Videó
Egy francia költő írta egyszer, hogy a „madár még nyugalmi állapotban is maga a sűrített életerő.” Ezt a jellegzetességet adják vissza Dósa László képei is, amelyeket február 5-éig lehet megtekinteni a Szepes Gyula Művelődési Központban.
A városi Hajléktalan Szálló - a Fehérvári út 89-es szám alatt - nem csak az utcán, hanem a nagyon rossz körülmények közt élőket is próbálja segíteni.
Tizenhárom térségi iskolába látogattak el az ÉRD női kézilabda csapatának játékosai. A felnőtt NB I-es kézilabdázók a Suli Kézilabda Utánpótlás Programban részt vevő intézmények óráin vettek részt. A napokban a profi sportolók a térség nyolc iskolájában tettek látogatást. Az Érd Tv a Teleki Sámuel Általános Iskolában forgatott. Az egymás közötti találkozón Krpezs-Slezák Katarina ismét kitett magáért, hiszen két gólt lőtt az új szerepkörben bemutatkozó Jelena Lavko kapujába, ám a felek végül igazságos 5-5-ös döntetlent játszottak.
A csatornázási program elszámolásáról beszélt Simó Károly alpolgármester mai sajtótájékoztatóján. Mint hangsúlyozta: 2018. október 31-én 206 023 637 forint volt az Érdi Csatornamű Társulat számláján. Ezt az összeget az ingatlantulajdonosokat képviselő küldöttek döntése alapján szét kell osztani a társulati tagok között. Aki rendesen befizette a teljes összeget, többet kap majd, mint aki még tartozik.
Pincékben, vermekben, rendkívül rossz körülmények között tartott a telkén százharminc kecskét egy parkvárosi lakos. Az áldatlan állapotokat az önkormányzat és az Érdi Járási Hivatal összefogásával a napokban sikerült felszámolni, az ember ellen eljárás indult, ám az évek alatt felgyűlt trágyát még el kell szállíttatni a területről. Cikkünk megrázó fotókat tartalmaz a szerencsétlen állatokról és a pincelyukakról, ahol élni kényszerültek.
Az Érd, Esküdt utcai útátjáróban zajló kábelalépítményi kivitelezés során az elmúlt hetek csapadékos időjárási körülményei miatt nem volt lehetséges a vasúti alatti védőcsövek elhelyezése, valamint az útpálya szakszerű és megfelelő helyreállítása, ezért a lezárást újra meghosszabbította a NIF Zrt.
Október 28-ától Érd lakói a lakóhelyükhöz közel, az átutazók pedig munkába menet vagy hazafelé tartva intézhetik itt az ügyeiket. Az ügyfeleket nyolc munkaablaknál várják majd az ügyintézők. A 264 nm nagyságú ingatlan kivitelezése EU-s és MÁV-os forrásokból valósult meg.
Egy férfi elkötött egy távolsági buszt az érdi buszpályaudvarról október 18-án. A buszt később megtalálták a fővárosban, de a tettest még nem. A rendőrség közzétette a helyszínen lévő biztonsági kamera felvételét, és azt kérik, aki felismeri az azon látható férfit, az értesítse őket.
Negyedik helyen végzett a Delta RSE Érd két fiatal röplabdázójával felálló magyar U16-os válogatott a szlovákiai Puhóban rendezett Európa-bajnoki selejtező első fordulójában.