Április 11-én ünnepeljük a magyar költészet napját, de Érden már szerda óta minden a versről szólt a könyvtárban, az általános iskolákban és ma a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban is.
Tartalom ikonok: Videó
Hogyan töltik a karácsonyt a járványhelyzetben a családok? Hogyan oldják meg az érdi lakosok, hogy védjék egymást, de a nagyszülő is találkozzon az unokával? Az Érd Tv Mondjuk a magunkét című műsorának legutóbbi adásából megtudhatja azt is, ki hogyan ajándékozik és mi kerül az ünnepi asztalra.
Idén már tizennyolcadszor oszt halászlevet az adventi időszakban az Érd és Környéke Horgászegyesület, de a járványhelyzet miatt zenés műsor helyett most csak elvitelre lehet kérni a finom ebédet.
Egy jó ötlet, a város támogatása, 200 kanna festék és négy lelkes művész kitartó munkája kell(ett) ahhoz, hogy megszépüljön az eddig kicsit lehangoló látványt nyújtó Alispán utcai aluljáró. Hogy pontosan mi is készül ott, azaz mit nézhetünk majd ezután a falfirkák helyett, az eddig titok volt, de most arra is fény derült.
Hangsúlyozta sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője, aki ismertette Orbán Viktor hétpontos programját az illegális bevándorlás megfékezésére. Mint mondta, Érden és környékén is elindult a kampány és hétfő estig több mint 2000 támogató aláírást gyűjtöttek az aktivisták.
Alig néhány hónapja nyitotta meg kapuit az Érdi Jégcsarnok, azóta töretlenül zajlik a munka a legifjabb sportolókkal.
Március végén rendvédelmi napot tartottak az érdi iskolásoknak az Arénában. A gyakorlat célja az volt, hogy felkészítsék a gyerekeket a váratlan helyzetekre, hogy gyorsabban és hatékonyabban tudjanak reagálni veszély esetén. A programon a rendvédelmi szakmákat és kihívásokat is megismerhették az érdi iskolások. Tekintse meg az eseményről készült rövidfilmet!
A Lukin László Zeneiskola hangszerbemutatókkal hozza közel a zenét az érdi és környékbeli gyerekekhez. A foglalkozások a héten még tartanak a Csuka Zoltán Városi Könyvtár Zenei Fiókkönyvtárában, de olyan népszerűek, hogy több csoport vagy osztály jelentkezését már nem tudják fogadni.
Két bronzérmet és kilenc egyéni csúcsot hozott az úszók kaposvári felnőtt országos bajnoksága a csupán utánpótláskorú érdieknek. Így értékelt a vezetőedző, Magó Gábor, Csulák Lia és Ángyán Máté. Videó!
Bőven túlteljesítették a célul kitűzött 2030 kilométert a péntek éjféltől vasárnap kilenc óra ötven percig tartó közösségi váltófutáson: a résztvevők összesen háromezer kilométert futottak - illetve páran sétáltak - másfél nap alatt. Idén nemcsak a kilométereket gyűjtötték, hanem az adományokat is: a Sirius Alapítvány szeretné meghirdetni ivartalanítási akcióját, ezt támogathatták a 2030 perc közösségi váltófutáson indulók.