Hétvégén szervezték meg a Cimbora irodalmi vetélkedő döntőjét a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában, melyre az ország különböző részeiről harminc alsó tagozatos kisgyermek jutott be. A diákoknak a sárkányokról kellett meséket, szólásokat, verseket olvasniuk a felkészülés során. VIDEÓVAL FRISSÍTVE
Tartalom ikonok: Videó
A városi könyvtárban tartotta meg lengyel húsvéti ünnepségét az érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület. A lengyel és magyar húsvéti hagyományok különbségeiről tudhattak meg többet a résztvevők, akiket terített asztalokkal vártak a húsvéti összejövetelen. VIDEÓVAL FRISSÍTVE
Az Összefogás Egyesület ebben az évben is meghirdette hulladékért facsemetét akcióját, melynek keretében az összegyűjtött szelektívért a helyiek gyümölcsfákat kaphattak. A Topoly utcai akcióban hatszáz fát osztottak szét és ezúttal az elektronikai hulladékért is lehetett fát kapni. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
2019-ben először rendezték meg Érd főteréről indulva az Érd Körbe városkerülő kerékpáros túrát, mely a szokásokhoz híven 10, 30 és 60 kilométeres útvonalakon futott végig. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Az Érdi Környezetvédő Egyesület egy pályázatnak köszönhetően hat darab mérőkészüléket szerzett be, amelyeket a város különböző pontjain szerelnek fel, így most már folyamatosan lesznek adatok arról, hogy milyen minőségű Érd levegője.
Fogalmazott Hidasi Endre, a Dunamenti Zsidó Kulturális Egyesület elnöke a holokauszt áldozatainak emléknapján. Szép számmal gyűltek össze az ófalusi zsidó temetőben emlékezni és emlékeztetni az európai zsidóság célzott megsemmisítésének éveire. A temetőben elhelyezték az emlékezés köveit az érdi áldozatok emlékművén. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Vágott vagy földlabdás? Luc vagy Nordmann? Sok az eldöntető kérdés, amikor karácsonyfát választunk. Mindegyiknek van előnye és hátránya is, ezek alapján érdemes mérlegelni. VIDEÓ!
December 22-től ezer maszkot oszt szét rászorulók és idősek között az önkormányzat a Szociális Gondozó Központ segítségével. A maszkokat négyesével kapják meg az érintettek.
A Masat–1 műhold Érden gyártott vázát is megtekinthették az érdeklődők a Kós iskolában pénteken, a Szakmák Éjszakáján. Délután hattól este tízig az intézményben oktatott szakmába kóstolhattak bele a vendégek, akiket az iskola diákjai segítettek a tájékozódásban. Az iskola iránt érdeklődők információt kaphattak az itt zajló képzésről is. VIDEÓVAL FRISSÍTVE
A borús idő ellenére ezen a pénteken is sokan részt vettek a közösségi faültetésen az érdligeti záportározónál. Fát ültetett az ÉRD női kézilabdacsapata, az Orange Dragons Szurkolói Klub, Érd jegyzője, a Polgármesteri Hivatal dolgozói, illetve az önkormányzat képviselői, a közterület-felügyelet, az Ifjúsági Önkormányzat, az idősotthon, helyi cégek és lakosok.