Aki elment, az elment, de aki egyszer nálunk volt, az többé sohasem mehet el tőlünk egészen – Kassák Lajos eme szavaival búcsúzott Pintérné Bernyó Piroska igazgató a két végzős osztálytól a Gárdonyi gimnázium ballagási ünnepségén. Ötvenöt diák ballagott el pénteken, és kezdi meg az érettségi vizsgáját hétfőn.
Tartalom ikonok: Videó
Három szakgimnáziumi és öt szakközépiskolai osztály tanulói, így összesen 150-en ballagtak pénteken a Kós Károly Szakgimnázium és Szakközépiskolából. A tanulók most még a búcsú pillanatait élik, de hétfőn már az érettségi és a komplex szakmai vizsga megmérettetése előtt állnak majd.
Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium öt végzős osztályának 159 diákja ballagott el pénteken, akikre nem csak a szülők, osztályfőnökök, a gimnázium intézményvezetője és a tantestület vagy épp alsóbb évfolyamos társaik lehetnek büszkék, hanem minden érdi.
Így fogalmazott sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője, aki az Európai Parlamenti választások tétjéről beszélt. A szóvivő ismertette, hogy elindult a Fidesz országjáró fóruma, melynek a választókerületben is fontos állomásai és előadói voltak eddig és lesznek még ezután is, egészen május 15-ig. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
A közelgő EP-választás tétje, hogy megőrizzük Magyarországot Magyarországnak, Európát Európának, és ennek része az, hogy megőrizzük a keresztény civilizáció alapjait. Olyan Európát szeretnénk, amely nem a migrációt támogatja, hanem helybe viszi a segítséget oda, ahol baj van, és a sérülékeny közösségeket megvédi - hangsúlyozta Azbej Tristan államtitkár, aki a Fidelitas meghívására érkezett Érdre, és tartott vetített képes előadást a Parkvárosi Közösségi Házban.
Az Európai Parlamenti választás tétjéről, az illegális bevándorlás veszélyeiről beszélt Aradszki András országgyűlési képviselő májusi sajtótájékoztatóján. A nemzetközi problémák mellett a választókerületben zajló fejlesztésekről és sikerekről is beszámolt a képviselő. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Idén is folytatódik az ételosztás a városban. Az év első vasárnapján azonban a Szövetség Érdért frakció képviselői és Csőzik László polgármester vitték házhoz az ebédet.
Civil kezdeményezésre szemetet szedtek az Alsóvölgyi és Felsővölgyi utca lakói vasárnap délelőtt. Néhány óra alatt közel 30 zsák hulladékot gyűjtöttek össze az önkéntesek.
Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi bizottságának elnöke volt a vendégelőadója a Fidesz érdi szervezete által megrendezett fórumon kedden a Szepes Gyula Művelődési Központban, ahol a kisfilmmel és diavetítéssel illusztrált előadást követően Németh Zsolt válaszolt a hallgatóság kérdéseire is.
Április utolsó hétvégéjén nyitotta meg kapuit Érd első E-sport klubja. A Diósdi út 31. szám alatt található teremben szimulátorok, konzolok, nagy teljesítményű számítógépek, valamint virtuális valóság-élmény is várja az érdeklődőket.