Jó iramban indult az ÉRD és az FTC összecsapása a K&H női kézilabda liga utolsó előtti körében, ám 4–3-as érdi vezetés után Klujber Katrinék állva hagyták vendéglátójukat és kiütéses, 39–24-es győzelmet arattak.
Tartalom ikonok: Fotó
Nem temetni jöttünk, hanem Bíró András síremlékének felavatását ünnepelni – mondta Somfai István, a Poly–Art Alapítvány elnöke kedden az Ercsi úti temetőben. Bíró Andrást, a költőt, az írót, az újságírót, Érd város díszpolgárát T. Mészáros András polgármester méltatta.
A Múzsák Társulat produkciójával köszöntötték a Topoly utcai idősotthon lakóit, de a közönség soraiban helyet foglaltak a férfiak is, akik szintén édesanyjukra emlékeztek, vegyes érzésekkel, könnyel áztatott mosollyal.
Remekül kezdett a DVSC SCHAEFFLER vendégeként a K&H női kézilabda liga 24. fordulójában az ÉRD, amely húsz perc után 11–7-re vezetett, ezután viszont a házigazda átvette az irányítást és 34–31-re nyert.
Májusfaállítással, zenéléssel, népi játékokkal köszöntötték a tavaszt a Kisfenyves óvodában.
A január 4-i iskolakezdés előtt ismét megkezdődött az iskolákban és az óvodákban dolgozók tömeges tesztelése. Szombaton és vasárnap az országban 99 kijelölt helyen vesznek mintákat azoktól, akik december 31-ig regisztrálták magukat.
A Föld napját ma már nem elég ünnepelni, mert természeti kincseink éppen nekünk köszönhetően veszélybe kerültek. Erre hívták fel a kicsik figyelmét a régi Parkvárosi Közösségi Házban megrendezett Föld napi ünnepség fellépői is.
A közgyűlés csütörtöki ülésén napirend előtt kiosztották az Év Rendőre Díjat, valamint az Érd Közbiztonságáért és Tűzbiztonságáért Díjat. A rendőrség napja alkalmából a képviselőtestület köszöntötte a rendőri állományt, és tíz rendőr munkáját oklevéllel és jutalommal ismerte el.
Az erdélyi polihisztor emlékezetét számtalan épület őrzi; az ÉSZC Kós Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája és a Bánffyhunyadi Octavian Goga Elméleti Líceum Magyarországon és Kalotaszegen eredt ezek nyomába a Határtalanul program keretében.
Egy felmérés szerint Magyarországon fejenként és évente minimum nyolcvan nejlonzacskót használunk el – és ezek a zacskók nem kerülnek újrahasznosításra, mint mondjuk a PET-palackok, hanem a lerakóban landolnak. Egy kis odafigyeléssel csökkenthetjük a hulladék mennyiségét: az Életfa Csoport Egyesület anyukái például pólóból készítettek bevásárlószatyrot, Póthné Viczing Gabi, a nonprofit és újrahasznosítással foglalkozó TIARA-alkotóház vezetőjének irányításával.