Tartalom ikonok: Fotó

A magyar jazz legendái zárták, és tették fel a koronát az V. Érdi Jazz Fesztiválra. Azok a zenészek, akik miatt a magyar jazzt is elkezdték jegyezni az egész világban, és akik már a színpadra lépésük előtti felkonferáláskor vastapsot kaptak a múzeumkert közönségétől vasárnap este.
Az Érdi Jazz Fesztivál szombati estéjén megtelt a múzeumkerti kocsiszín a Barabás Lőrinc Quartet – a csapat billentyűse Cséry Zoltán, basszusgitárosa Herr Attila, dobosa Mihalik Ábel – fellépésére, amit zenekar és a vendégként játszó Birta Miki jazzgitáros fergeteges koncerttel honorált.
70 évvel ezelőtt menekültek görögök, akkor még gyerekek, a polgárháború elől Magyarországra. Erről emlékezett meg, illetve Aianidis Pandelist is felköszöntötte 80. születésnapja alkalmából az Érdi Görög Nemzetiségi Önkormányzat a Magyarországi Görög Kulturális Egyesület képviselőjével pénteken.