Tartalom ikonok: Audió

„A mai világban sok tanulási lehetőség van, és az intelligenciában sincs hiány. Amiben hiány van, az éppen az önbecsülés, az önbizalom és a belső motiváció. Aki pedig ezeknek szűkében van, annak számára a tanulás gyorsan válik teherré és szenvedéssé”, vallja Fóti Péter, a Demokratikus Nevelésért és Tanulásért Egyesület elnöke. Az egyesület március 10-én konferenciát szervez a témában. Fóti Péter a konferenciáról és a demokratikus nevelésről beszélt hazai és külföldi példákon keresztül az Érd FM 101.3-on.
Katának mindig az volt az álma, hogy legyen egy tanya, ahol ő és az állatai, valamint az általa termesztett növények harmóniában, szimbiózisban élnek egymással. "Én őértük, ők énértem", ahogy írja. Már nagyok voltak a gyermekei, amikor végül megvalósult az álma és lett egy farmja Törökbálinton.
Hogyan lehet kilépni a “kinek van igaza” taposómalmából? Hogyan lehet áttenni a fókuszt a kapcsolatra? Hogyan lehetek együttérző akár még a konfliktusokban is? És hogyan találjuk meg együtt a közös megoldást? Ezekre a kérdésekre kaphat választ az, aki részt vesz a következő anya-baba klubon március 5-én délelőtt fél 11-től, ahol ezúttal az EMK, vagyis az erőszakmentes együttműködő kommunikációról esik majd szó.
-Akár a Facebookon, akár a felolvasó esteken, akár a médiában szeretem jó hírét vinni annak, hogy igen, itt van az irodalom, igen, izgalmas, sokféle, lehet vele búsulni, lehet vele örülni, egy olyan betekintést lehet vele nyerni a világba, ami kettős aha-élményt hoz el - mondja Lackfi János, József Attila- és Prima Primissima-díjas költő, író, műfordító,  akinek több mint 30 saját kötete jelent meg, ugyanennyit fordított is már franciáról magyarra, és évi körülbelül 100 fellépésen, rendhagyó irodalomórán, író-olvasó találkozón vesz részt. Most is épp úton volt két program között, amikor utolértük. Hogy mi ez a kettős aha-élmény, az az Érd FM 101.3-on készült interjúból kiderül.