Az Érdi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési tanácsadói ismét kitelepültek az érdi hipermarketbe, ahol az egyik rendőr életet mentett lélekjelenlétének köszönhetően. Egy vásárló félrenyelt egy kiflicsücsköt és majdnem megfulladt, rajta segített az érdi rendőr százados.
Tartalom flag-ek: Top
Advent idején hajlamosabbak vagyunk azokra is gondolni, akik nemcsak azt nem tudják megengedni maguknak anyagilag, hogy ajándék kerüljön a karácsonyfájuk alá, de az sem biztos, hogy (ünnepi) ebédet tudnak biztosítani a szeretteik vagy akár önmaguk számára.
Állati maradványokat, tetemeket és elvadult kutyákat találtak állatmentők egy elhagyatott tárnoki ingatlanon, ahová az önkormányzattal és a rendőrséggel együtt mentek be. Hét kutyát sikerült kimenteniük, kettőt még keresnek. Az ügyben folyik a nyomozás, még kérdéses, milyen eljárás indul az ügyben.
Január 6-ától vehetik át az érdi lakosok az üvegvisszagyűjtő kukákat. A díjmentes lehetőséggel azok élhetnek, akiknek nincs szemétszállítási díjtartozása. A lakosok a 60 literes edényeket érkezési sorrendben vehetik majd át, személyi idazolvány, illetve ÉTH hulladékszállítási számla/csekk ellenében.
Advent harmadik hétvégéjén is folytatódnak a programok Érd karácsonyi díszbe és hangulatba öltözött főterén, ahol korcsolyázással, forralt borral, forró csokival lehet a közelégő ünnepre hangolódni. Szombaton Magyarok Érdi Vására és jótékony sütivásár is lesz, utóbbi a Lukács családért.
A jelenleg hatályos döntés értelmében április 19-étől ismét jelenléti oktatás lesz az általános és középiskolákban, és az óvodákba is visszatérhetnek a gyerekek. A pedagógusok a napokban megkapták, illetve megkapják a védőoltást. Megkérdeztük, mit gondolnak az újranyitásról.
Hosszú évtizedek után végre rendeződhetnek a Fácán közi lakótelep tulajdonviszonyai; az Országgyűlés kedden elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely rendelkezik az állami tulajdonú ingatlan ingyenes önkormányzati tulajdonba adásáról – jelentett be közös tájékoztatóján Aradszki András és Simó Károly.
Április 19-ig továbbra sem fogad személyesen ügyfeleket az Érd és Térsége Hulladékkezelő a Diósdi út 29. szám alatti ügyfélszolgálati irodájában, emellett Sas utcai 2. alatti hulladékudvara is zárva tart – közölte a szolgáltató közösségi oldalán. A telefonos és írásban történő ügyintézés folyamatos.
Szerdán rendkívüli közgyűlésen szavazta meg a képviselő-testület egy Európai Uniós pályázat benyújtását, kulturális innováció témájában. A pályázati forrásból – pozitív elbírálás esetén – új kulturális centrum, modern művelődési központ épülhetne az Felső utcában.
Milán, Zénó és Teo testvérek. Maradandó betegségekkel kell megbirkózniuk és együtt élniük. Ahogy édesapjuknak is, aki egy vonatbalesetben elvesztette mindkét lábát, és a napokban a munkáját is. A Lukács család megsegítésére sütivásárt rendeznek szombaton a Magyarok Érdi Vásárán, 15 és 19 óra között.