Ádám Katalin interjúja. Bogatin Attilával, az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesületének elnökével egy verőfényes márciusi csütörtökön együtt vizsgálgattuk a Fundoklia közelében lerakott illegális hulladékkupacot.
Tartalom flag-ek: Top
A Közbeszerzési Döntőbizottság 2 millió forintos bírságot szabott ki, és közben az Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóság is közel 50 millió forint visszafizetését helyezte kilátásba a Fácán utcai óvoda felújításának kartellezés gyanús közbeszerzése miatt - értesült róla az atlatszo.hu.
Vasárnap önkéntesek segítségével tették rendbe az érdi mentőállomás udvarát. Kerítést takarítottak, füvet nyírtak, ágakat vagdostak le a segíteni vágyó barátok, rokonok, bajtársak, hogy a mentősök a hosszú műszakokat még szebb környezetben tölthessék el.
Óriási figyelem kíséri azt a bejelentést, ami szerint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezte az illegális kutak moratóriumának 2020-ig szóló meghosszabbítását.
A napsütötte dombokról a hűvös völgybe vezető, római kori maradványokkal tarkított úton található az érdi pincesor. A helyi szőlőtermelés több százéves hagyománnyal rendelkezik, a területet már a római korban is művelték. Bemutatjuk az érdi pincesort!
Fakitermelés zajlik Ófaluban, a Molnár utca végén, ami a leromlott egészségi állapotú nemes nyár faállomány lecserélésére irányul. A munkavégzés miatt nagyon saras lett a Duna-partra vezető út, ezért Tetlák Örs tájékoztatót kért a Pilisi Parkerdő Ráckevei Erdészetétől a kialakult helyzetet illetően.
A kereslet bővülése és az árak emelkedése sem állt meg a használtautó-piacon, a tavaly decemberben még 3,1 milliós hirdetési átlagárak 2021 márciusában már 3,7 millió forint felett jártak, tavaly márciushoz képest pedig csaknem 1 millió forintos, 33,2 százalékos a drágulás.
Hamarosan új eszközök érkeznek a Dr. Romics László Egészségügyi Intézménybe, nettó 157 millió forint értékben. A beszerzést az Egészséges Budapest Program keretében elnyert pályázat tette lehetővé.
Az ellenzéki vezetésű megyei jogú városok polgármesterei szombaton Dunaújvárosban találkoztak, ahol kiálltak az önkormányzatok önállóságáért.
A miniszterelnök a Facebookon jelentette be, hogy elértük a számot, ami azzal jár, hogy szombattól nyitnak a teraszok és este 11-kor kezdődik a kijárási tilalom. A bejegyzéshez mellékelt videó szerint nyitnak a teraszok, újraindulnak a szolgáltatások, hosszabb nyitva tartás lép életbe.