A női kézilabdacsapat körül kialakult nyilatkozatháborúval kezdődött, de szó volt Mészáros Lőrincről, hazugságokról, zsarolásról, a szivárványról és arról, mi a városvezetés valódi szándéka.
Tartalom flag-ek: Top
A magyar gazdaság legjobban pörgő ágazata ma, ezekben a covidos időkben a temetkezés. A váratlan veszteség másik fele anyagi természetű – sok család nem készült még 30-40-50 éves családtagját temetni. De még utoljára megadják szeretteiknek, amit tudnak, kerül, amibe kerül. Mihalicz Csilla riportja.
Jubilál az Elvira major: ötven éve, 1970. február 20-án fogadták el az Érdi bőtermőt, mint államilag elismert fajtát. A szép karriert befutott meggyfajta bölcsője az Elvira volt, amelynek régi génbankját most megújítják: a kiöregedett fákat átszaporítják, és átültetik egy új táblába.
Véleményt kért a városlakóktól, különös tekintettel a környék lakóitól a polgármester, annak apropóján, hogy tavaly három forgalomcsillapított terület kialakításának tervezésére szerződést kötött az előző önkormányzat. Most azt keresik, melyik kialakítás jelentene végleges megoldást.
Az Európai Unió egy igen jelentős helyreállítási és újjáépítési alappal segíti a járvány utáni gazdasági, társadalmi felépülést. Ezért a lehető legjobb és a magyar kormány által kijelölt 9 kiemelt területhez csatlakozó érdi programtervet nyújt be Érd, amelyet 5 éven belül meg kell valósítani.
Dr. Schlick-Szabó Anna, a Bethesda Kórház csecsemő-és gyermekgyógyász szakorvosa foglalta össze lapunknak, hogy a tipikus otthoni sérülések (égés, félrenyelés, mérgezés, áramütés) esetén mi a teendő.
A tavalyi kampányfinisben, ünnepélyes keretek között átadott Bagoly utcai rendelő vesszőfutása még a latin szappanoperák forgatókönyveit is simán kenterbe verhette volna. Most talán pont kerülhet a történet végére, azaz hamarosan megnyithat a rendelő.
Érd is szeretne részesülni az uniós helyreállítási alapból. A tagállamoknak tervet kell benyújtaniuk, és kötelező a társadalmi egyeztetés is. Csőzik László ebbe Érdet is szeretné bekapcsolni: "elmondjuk véleményünket, terveinket, javaslatainkat, amelyeket a kormány nem hagyhat figyelmen kívül".
Harmincöt éve,1986. április 26-án következett be a világ mindmostanáig legnagyobb nukleáriseneriga-katasztrófája: robbanás történt a csernobili atomerőműben. Az ÉrdFM 101.3 Bundáskenyér című műsorában egy világutazó, Pintér Norbert mesélt pripjatyi élményeiről.
A téli hónapokban is folyik a munka a Topoly utcában, aKomplex Szociális és Gyermekjóléti Intézmény új épülete elérte a harmincszázalékos készültséget. Az új épület
új funkciókat is nyújt majd, nem csupán az idősek, hanem a családok, sőt, a látogatók számára is.