Érd lakossága folyamatosan nő, így egyre nagyobb az igény a bölcsődére, óvodára, általános iskolára. Érd városa az Európai Unió helyreállítási és újjáépítési alapja segítségével igyekszik bővíteni a férőhelyeket, korszerűsíteni a meglévő intézményeket. Minderről Csőzik László Facebook oldalán ír.
Tartalom flag-ek: Top
Megérkeztek és már ki osztották a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben azokat a maszkokat, amelyeket még a járvány kitörésekor rendelt meg az önkormányzat. Egy céges felajánlásnak köszönhetően kéz- és felületfertőtlenítők is jártak a maszkok mellé. A rászoruló családok szintén segítséget kaptak.
Érdnek tulajdonképpen van egy rádiója. Már hat éve. Tudták? És hallgatják? Nem? Pedig egy csomó lelkes ember, napról napra igyekszik hasznos információkkal, érdekes riportokkal és interjúkkal megtölteni az érdi étert. Látják, még alliterál is!
A napokban a háromszintes, mintegy 3570 négyzetméteres épület a zárófödém bebetonozásával elérte a legmagasabb pontját. A fejlesztés nettó 3,24 milliárd forintba kerül, ennek során háromszintes, mintegy 3570 négyzetméteres épületet alakítanak ki, ahol az érdi bíróság mellett az ügyészség is működik.
Csőzik László levelet írt Orbán Viktornak, hogy ne vegye el a kormány az önkormányzatok gépjárműadóját. A polgármester nyilatkozott erről az Érd TV-nek, de beszélt még a piac zárva tartásáról, a védőfelszerelésekről, a zöld számon fogadott segítségkérésekről és az önkéntesek felajánlásairól is.
Majzik Nándort, a Meló-Diák Iskolaszövetkezet vezetőjét kérdeztük arról, milyen munkalehetőségekre számíthatnak idén a fiatalok. Majzik Nándortól megtudtuk, aki betöltötte 16. életévét, egész évben dolgozhat, de meg van szabva, naponta, illetve hetente maximum hány órát tölthet egy fiatal munkával.
Nem módosul a tavaszi szünet időpontja, így a diákoknak és a tanároknak is lesz lehetőségük arra, hogy kicsit pihenjenek, ugyanis április 8-án kezdődik a tavaszi szünet - tájékoztatta az Érd Médiacentrumot Sárközi Márta, az Érdi Tankerület igazgatója.
"Azt üzenjük, nem rajtunk fog múlni! Mi adunk, adunk amíg van mit, aztán majd gyűjtünk, kérünk, és azt is odaadjuk!"- Csőzik László polgármester is reagált arra a kormányjavaslatra, miszerint az önkormányzatoknak be kell fizetniük a gépjárműadót a védekezési alapba.
Nem egy lehetetlen misszió ledolgozni az ÉTH veszteségét. Erről a közszolgáltató cég ügyvezetője beszélt az Érd TV műsorában. Csókai Viktor elmondta, hogy az Érd és Térsége Hulladékkezelő társaság évek óta veszteséges, a ki nem fizetett számlák értéke a másfél milliárdot is elérte.
Gulyás Gergely miniszter szombaton bejelentette a járványügyi akcióterv egyik részeként, hogy az önkormányzatoknak be kell fizetniük a gépjárműadóból származó bevételüket a védekezési alapba. Szűcs Gábor alpolgármestert kérdeztük arról, ez hogyan érintené a város költségvetését.