Amíg nem épül ki a szabályozott esővízgyűjtő rendszer, el kell érni, hogy a kertekbe, házakba ne ömöljön be a víz. Egyesével kezelni az utcákat csak átmeneti megoldás, de most ez van - írta Csőzik László a vasárnapi esőzést követően, hozzátéve: az ITM előtt van város 10 milliárdos pályázati anyaga.
Tartalom flag-ek: Top
A gát, illetve a népszerű helyi kirándulóhelyek lezárásáról legkésőbb csütörtök délig dönt a városvezetés. Csőzik László polgármester az ÉrdFM 101,3-nak elmondta: szeretné, ha a húsvét négy napjára bevezetett szigorítás most hétvégén is életbe lépne, mert sokan fittyet hánynak a korlátozásokra.
Sóskút képviselőtestületének köszönhetően König Ferenc polgármester arcpajzsokat, orvosi maszkokat, kesztyűket, fertőtlenítőszereket és két különleges fertőtlenítő szőnyeget adott át a Dr. Romics László Egészségügyi Intézménynek.
Mivel szombaton átlépte a beoltottak száma az 5 milliót, ezért búcsút mondhatunk a közterületeken maszkviselésnek, a kijárási korlátozásnak és mehetünk koncertre és lagziba is. Mutatjuk a részleteket!
Számosan, akik átestek a koronavírus-fertőzésen, védetté válnak, de a megfigyelések szerint egyeseknél szinte alig termelődik ellenanyag a vírussal szemben - jelentette ki az országos tisztifőorvos, hozzátéve: a járvány után terveznek átfogó vizsgálatot az átvészeltséget illetően.
Érdnek tulajdonképpen van egy rádiója. Már hat éve. Tudták? És hallgatják? Nem? Pedig egy csomó lelkes ember, napról napra igyekszik hasznos információkkal, érdekes riportokkal és interjúkkal megtölteni az érdi étert. Április 14-én, kedden pedig elindítják új élő reggeli műsorukat, a Bundáskenyeret.
Mivel nemcsak a pünkösd vasárnap, hanem a hétfő is munkaszüneti nap, érdemes megtervezni a bevásárlást. A boltok ünnepi nyitvatartását jogszabály szabályozza, és ennek megfelelően a legtöbb üzlet zárva lesz vasárnap és hétfőn.
Krisztus feltámadásának ünnepe alkalom, hogy szembenézzünk a saját hitünkkel - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vigíliáján, szombat este a budapesti Szent István-bazilikában.
Álhírek terjednek érdi csalókról, akik az önkormányzati dolgozóknak adják ki magukat, és pénzért kínálnak házi fertőtlenítést. Ilyen visszaélések eddig nem történtek, ugyanakkor fontos tudni: az önkormányzat munkatársai csak közterületeken fertőtlenítenek, és nem csöngetnek be sehová hívatlanul.
Huszonegy éve működik városunkban a Napra Forgó, ahol azért dolgoznak, hogy a megváltozott munkaképességűeknek állásuk, ezáltal megbecsülésük és jövőképük legyen. Aranyosi Imre vezérigazgatóval beszélgettünk, többek között arról, hogy ők az elmúlt évben nem csak túléltek, de voltak nagy sikereik is.