Az ÉrdFm 101.3 Bundáskenyér című műsorában Bárány Zsolttal, a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény főigazgatójával beszélgettek munkatársaink , többek között a mammográfiai szűrővizsgálatokról, az elmaradt rendelésekről és a kirendelt orvosok visszatéréséről.
Tartalom flag-ek: Top
Öt nap különbséggel adott, majd vett el Érdtől több mint 37 millió forintot a kormány. Így nem épül a közeljövőben pihenőpark és futókör Parkvárosban. A Miniszterelnökségen működő programiroda különös módon indokolt.
Észrevétlen, ám annál jelentősebb pusztítást végzett a szú a Jézus Szíve templom oltárain, amelyeket közel száz éve készítettek. A hívek adományainak köszönhetően alig egy hónap alatt összegyűjt a pénz a restaurálásra, de a többi fa berendezési tárgy felújításához további segítségre van szükség.
A kijárási korlátozás felfüggesztésével fokozatosan térünk vissza a normalitások világába, ennek következő állomásaként május 20-tól – egy kivétellel – megnyílik az összes érdi játszótér és sportpark – jelentette be Szűcs Gábor alpolgármester az Érd Tv-nek adott interjújában.
Bár egymás mellett élünk, egyre kevésbé van időnk arra, hogy megismerjük egymást. Ezen is akart változtatni tavaly a szomszédünnep. Azt, hogy igény van rá, mi sem bizonyítja jobban, hogy csaknem 30 utcában szomszédoltak az érdiek. Az idei találkozót szeptember 5-én rendezik meg városszerte.
Az elmúlt két hónapban tapasztalt gyűjtési elmaradások és a jelentősen nagyobb mennyiségben kihelyezett zöldhulladék miatt változik a zöld gyűjtési rutin az Érd és Térsége Hulladékkezelőnél.
Nemcsak a koronavírus lehet fenyegető lehet ránk nézve, hanem a veszélyhelyzettel járó stressz, a családon belüli erőszak is. A közelmúltban jelentősen megnövekedett az ilyen esetek száma. Gecse-Simon Orsolya traumaszakértővel, a Szociális Gondozó Központ intézményvezető-helyettesével beszélgettünk.
A megengedett legnagyobb látogatószámmal nyitotta meg kapuit az érdi piac; a parkoló megtelt, és a reggeli órákban hosszú sorban várakoztak a vevők a belépésre. Ugyanakkor az árusok arra panaszkodnak, hogy csökkent a forgalom - igaz, termelőből, viszonteladóból is kevesebb volt a szokásosnál.
Május végén osztják a tyúkokat, amelyet a lakosság az ÉTH Tyúkokkal a környezetvédelemért elnevezésű akciója során igényelhetett. Ahogy az előző öt évben, úgy idén is három-öt tyúkot igényelhettek ingyen az ÉTH szolgáltatási területén élő lakosok. A tyúkosztás idén május 26-án és 27-én lesz.
Pedagógusnap alkalmából a város vezetői bejárják a helyi köznevelési intézményeket, ahol egy-egy szál virággal és csokorral köszöntik az érdi pedagógusokat, a jubiláló nevelők pedig emlékplakettben is részesültek.