Két részletben költöznek be az Fehérvári út-Bagoly utca sarkán megépült rendelőbe az orvosok: május 18-ától, hétfőtől már ott tudnak dolgozni a gyermekorvosok és a védőnők, míg a háziorvosok és a gyógyszertár június 2-án kezdi meg működését az új épületben – tudtuk meg Tetlák Örs alpolgármestertől.
Tartalom flag-ek: Top
A növekvő igények miatt május 18-án újra nyitnak az óvodák Érden, jelentette be Csőzik László polgármester az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című reggeli műsorában csütörtökön. Hétfőtől a felügyeletet minden tagóvodában, csoportonként legfeljebb öt gyereknek biztosítják. FRISS INFORMÁCIÓK
Az autósiskolákban gyakorlatilag megállt az oktatás: március 18-án voltak az utolsó vizsgák, azóta senki nem szerezhetett jogosítványt. Pulai Edinával a Bilig Autósiskola iskolavezetőjével beszélgetünk a kialakult helyzetről.
Érd Megyei Jogú Város, a Buda Környéki Zsidó Hitközség és a Dunamenti Zsidó Kulturális Egyesület az érdi holokauszt áldozataira emlékezett az ófalusi zsidó temetőben lévő Holokauszt-emlékműnél. Az eseményem beszédet mondott Csőzik László polgármester és Horváth József, a MAZSIHISZ alelnöke.
Május 24-én éjfélig lehet licitálni Balogh Attila street art művész alkotására. Az önkormányzat városszerte tizenöt graffitivel fejezte ki háláját az egészségügyi dolgozók és közszolgálati alkalmazottak áldozatos munkájáért, ebből egyet árvereznek el most. A befolyt összeg a mentőállomásé lesz.
A kijelölt gyalogos átkelőhelyeken, azaz a zebrákon ellenőrzi a KRESZ szabályok betartását a rendőrség kedden Érden. Az akció célja, hogy felhívja a közlekedők figyelmét rá: a gyalogosok védtelen helyzetben vannak, ezért fokozottan figyeljünk rájuk.
Az önkormányzat portálján megjelent tájékoztatás szerint a munkájukat időszakosan vagy tartósan elvesztő, illetve munkabérük csökkenése miatt létfenntartást veszélyeztető élethelyzetbe került személyek részére az önkormányzat egyszeri támogatást nyújt.
Három fecskepár költözött a napokban az érdi városháza egyik ablakába. A jelenségről Csőzik László polgármester posztolt a Facebook oldalán. Érd igazi fecskeparadicsomnak számít, a városban tavaly hét területen 110 fészket számoltak össze ami az országos átlaghoz képest nagy mennyiségnek számít.
Június 4-e immáron sokadig éve a nemzeti összetartozás napja. 101 évvel ezelőtt írták alá az I. világháborút lezáró trianoni békeszerződést, amit sokan csak „diktátumnak" neveznek, s amely Magyarországot megcsonkította, a nemzetet szétszakította. Érden is több tucatnyian emlékeztek a Kutyaváron.
Az utak fejlesztése az elsődleges cél, amíg ez nem történik meg, kézilabdádra költeni az erre is felhasználható pénzeket nem helyes döntés - mondta az RTL Klub híradójában Csőzik László polgármester. T. Mészáros András volt városvezető szerint demagógia a kézis fizetésekből ígérni aszfaltozást.