A kilencvenes évek közepén egy házaspár gondolt egy nagyot és egy olyan telket vásárolt Érden, melyre egy Ybl-díjas tervező épített egy harminckétszögletű házat, melyet a férj és a feleség addig „tatarozott”, amíg már szinte fenntartja önmagát.
Tartalom flag-ek: Top
Az elmúlt két évben egy kisvárosnyi ember költözött Érdre, ezzel együtt pedig a feladatok száma is nőtt, amely nagy terhet rótt az önkormányzatra. A koronavírus-járvány miatti kormányzati elvonások sem könnyítették meg városvezetés munkáját. Csőzik László polgármester értékelte az elmúlt időszakot.
Varga László képzőművész alkotásaiból nyílt kiállítás a Szepes Gyula Művelődési Központban. A művész az érdi Live Street Art rendszeres résztvevője, legutóbb győztese is volt. Visszatekintő című kiállításán az elmúlt húsz év vászonra készült munkáiból látható egy érdekes és izgalmas válogatás.
Olvasóink jelezték, hogy aggódnak a Beliczay-szigeten a közelmúltban történt fakitermelés miatt, nem értik, hogy miért kell tarra vágni a területet. A sziget gazdája azonban nem kiírást végez, hanem a Pilisi Parkerdő Zrt. a kivágott nemesnyáras helyébe minőségi erdőtársulást kíván telepíteni.
Lőrincz P. Gabriella költő vehette át az Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Magyar Írószövetség által 2008-ban alapított Bella István-díjat. Az elismerést szűk körben adták át a Szepes Gyula Művelődési Központban január 23-án.
Józsa-Bosits Tímea az Érdi Tonna Club egykori versenyzője, a Vörösmarty Gimnázium hajdani diákja ma tanít ezeken a helyeken, és aquafitnesst tart az Arénában. Azt mondják, repül az idő az óráján, még ha keményen kell is küzdeni a vízzel, a fáradtsággal.
Egy rendkívül rossz körülmények közt lakó érdi férfi életét sikerült megmenteni azzal, hogy a szomszédja odafigyelt rá, és azonnal jelzett, amikor látta, hogy az illető bajban van. Ebben a hideg időben nemhogy egy nap, de egy-két óra is sokat jelent.
100 adag ételt főztek és osztottak szét a rászorulók között az egyik érdi étteremnek köszönhetően. A vargányás sertéspörkölt a Szociális Gondozó Központ segítségével került a megfelelő helyre. A kiszállításban Tetlák Örs alpolgármester is segített.
Benne vagyunk a farsangi időszakban, ami régen egészen másról szólt, mint napjainkban, főként vidéken, ahol népi hiedelmek sokasága tartotta izgalomban a falun élőket. Tamaskáné Jakab Margit, a téma szakértője beszélt a régi idők farsangjáról.
Bősz Anett országgyűlési képviselőjelölt és Ollero Marco, a Törökbálinti Momentum vezetője sajtótájékoztatót tartott Törökbálinton a zajvédő falak hiányát és azok fontosságát hangsúlyozva. Mindeközben Aradszki András országgyűlési képviselő azt írta közösségi oldalán, hogy lesz zajvédő fal.