Igen népszerűek az érdi ingatlanok, részben a fővárosból kiköltözők körében, de Érden belül is van fluktuáció. Az árak folyamatosan mennek felfelé, az agglomerációs ingatlanpiacra a Covid sem volt negatív hatással. És hogy mit hoz a jövő? Balla Ákos szakértő erről is beszélt a Bundáskenyérben.
Tartalom flag-ek: Top
Az előző évekhez hasonlóan idén nyáron is szeretne a gyermekek számára ingyenes autizmus specifikus tábort tartani a Szikra Tehetséggondozó Egyesület, amely ezúttal már száz gyermeket fogadna, ha az adományokból összejön a kívánt összeg.
2022. február 15-én, kedden 17 órától Lehoczki Zsuzsanna muzeológus, helytörténész tart előadást a Magyar Földrajzi Múzeumban „A pestistől a COVID-ig” címmel, ahol a muzeológus a történelem legpusztítóbb járványait mutatja be a pestistől a COVID-19-ig.
Valentin-napi programokkal búcsúzott a főtéri jégpálya. Szelfiszívecskék, forró italok, különleges dekoráció várta a párokat, családokat és minden érdeklődőt. Mint Csőzik László polgármester elmondta: bár erre a szezonra bezár a jég, már novemberben újra korcsolyázhatunk a főtéren.
Valentin-napi jótékonysági veterán autós fotózást rendeznek február 13-án 10 és 14 óra között a Sóskúti úton, ahová nem csak házasulandó párokat és szerelmeseket várnak, hanem mindenkit, aki szívesen fotózkodna az autócsodákkal, illetve támogatná az Érd és Térsége Mentőszolgálatáért Alapítványt.
Megkezdődött a jelöltállítás az április 3-ai országgyűlési választásra. Pest megye 1. számú országos egyéni választókerületében több helyszínen is gyűjtötték az ajánlásokat mind kormánypárti, mind ellenzéki oldalon. Az érdi piacon beszélgettünk Dobrev Klárával, Bősz Anettel és Aradszki Andrással.
Az érdiek már ismerik - ha máshonnan nem, hallomásból vagy a térképről - a Fundoklia-völgyet, de a múltját, nevezetességeit, a tanösvény kialakításának történetét már kevesebben. A Turista Magazin egy hosszú cikket szentelt a Fundokliának, amit érdemes elolvasnia annak is, aki már járt a völgyben.
Csőzik László polgármester az Érd Tv Párbeszéd című műsorában értékelte az elmúlt időszakot, de arról is beszélt, mit vár az április 3-i választásoktól. Szóba került Érd lakosságszámának növekedése, az aszfaltozás kérdése, a forráselvonás, a Papi földek és az új köznevelési centrum is.
Az elmúlt időszakban mi is többször beszámoltunk róla, hogy vadakat, vaddisznókat, rókákat láttak az érdi utcákban. Már ősszel felmerült, hogy ultrahangos eszközöket telepítsenek, amelyek a megadott frekvencián kiadott hanggal tartják távol a vadakat. A napokban 15 db ilyen riasztót szereltek fel.
A közgyűlés bizalmat szavazott Csőzik László polgármesternek, miután az Asztalos Éva vezette jogi bizottság méltatlannak ítélte a városvezetői tisztségre. Asztalost a testület leváltotta, helyére Gál Alex került, és a jogi bizottság tagjává választották a korábbi ombudsmant, Kaltenbach Jenőt.