Mindenki tesz valamit a társadalomért - vallja Zolta Tibor, az Év Tűzoltója, aki - mint ez a friss kitüntetés is mutatja - az átlagnál többet is tesz. Hivatásos katonaként kezdte pályáját, harmincévesen váltott hivatást. A rangos díj érdi kitüntetettjével az ÉrdFM 101,3 riportere beszélgetett.
Tartalom flag-ek: Top
Súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő higiéniai jogsértések miatt múlt héten bezáratta a hatóság a Lidl melletti kínai éttermet. Az undort keltő higiéniai és a nem megfelelő tárolási körülményekről a NÉBIH ellenőrei fotókat és videót is készítettek. Az étterem már újranyithatott.
Megható történetet osztott meg a Facebookon egy érdi férfi, akinek motoros rendőrök segítettek minél gyorsabban hazajutni az orvosi segítségre szoruló gyerekéhez.
Tartós élelmiszert, tisztálkodási és tisztítószereket gyűjtöttek a Fészek Gyermekvédő Egyesület munkatársai és az Egy szelet a szívünkből jótékonysági csoport önkéntesei az Intersparban szombaton. A nap végére megtelt ezekkel az érdi Karolina utcai Gyermekek Átmeneti Otthonának spájza.
Dísznövény-termesztő kertészmérnök, gyerekkora óta kötődik Érdhez. Az előző ciklusban kapcsolódott be a helyi politikai életbe, tavaly októberben pedig egyéni képviselőként jutott be a közgyűlésbe.
A legújabb, most megjelent EMMI-rendelet szerint kötelező az orrot és a szájat eltakaró maszkot viselni nemcsak a kórházakban, hanem minden egészségügyi intézményben. A szociális intézményekben a maszkviselés kötelezettsége csak azokra vonatkozik, akik nem minősülnek védettnek.
Mostanában nem képernyőn láthatjuk beszélgetni, ahogyan megszoktuk, hanem előadótermekben, közösségi eseményeken, kisebb körben, másképp. Volt régebben egy rövid, ám mélyre ható, szívet-lelket próbáló kötődése Érdhez is, megkérdeztük, hogyan emlékszik rá.
Az Érd Körbe már túl van több mint 40 nappali, hagyományos városkerülésen, számos kisebb létszámú kirándulótúrán és 8 éjszakai rendezvényen. A városkerülő túrák mellett célja, hogy felhívja a városvezetés figyelmét az alternatív kerékpáros útvonalak jelentőségére. Csengeri Attilával beszélgettünk.
A péntek este és a hétvége most sem múlhat el Jelen/lét nélkül az érdi főtéren. Pénteken 19 órakor Hesz Ádám zenél, 21 órától pedig lehet Gyalog galoppozni a Monty Pythonnal. Szombaton a Csinibaba lesz vásznon és műsoron, vasárnap pedig aszfalt rajzverseny és bábszínház várja a kicsiket és nagyokat.
Szerdán életbe lépett a vörös kód. Ez többek között azt is jelenti, hogy minden szociális intézmény köteles befogadni a hajléktalant és mindenki mást, aki a hőség miatt bajba jutott. Bereiné Petrik Mária, a Szociális Gondozó Központ intézményvezetője elmondta, ugyanúgy járnak el mint korábban.