Remek hangulatban és mondhatni halászléfőző időben rendezték meg az idei Duna-parti hallé party-t az érdi horgászok. A város legnagyobb civil szervezete, az Érd és Környéke Horgászegyesület 18. alkalommal szervezte meg családi napját ezen a hétvégén.
Tartalom flag-ek: Top
Csőzik László, Érd polgármestere a város legalapvetőbb problémájával, az úthálózat helyzetével kapcsolatban fordult Magyarország miniszterelnökéhez közösségi oldalán. A városvezető hangsúlyozta, Érd folyamatosan gyarapodó, fiatal városa évtizedes lemaradásban van.
Máshol már aratják, Érden tövestől kiírották, legalábbis az Esztergályos utcánál: a környékbeliek egy kora nyári napon döbbenten vették észre, hogy a réges-régi levendulabokrok eltűntek a területről.
Érd legősibb településrésze ma úgy lóg a városon, mint egy szögre akasztott tarisznya, benne felejtett holmikkal. Itt a legolcsóbbak az ingatlanok, a fürdő bezárt, a téglagyárat elbontották, a minaret körüli tér kihalt, és a Duna-partra is csak az elszánt kocogók, kutyások, no meg pecások járnak.
Visszametszhetjük-e a fát, ami a kerítésünk előtt a villanyvezetékbe lóg? Kivághatjuk-e az ezüstfenyőt, ha túlságosan nagy árnyékot vet az ablakunkra? Számít-e, hogy a szomorúfűztől vagy az almafától szeretnék-e megválni? Utánajártunk.
Pályázatot nyújt be a város a Diósdi út járdájának felújítására, a Spar körforgalom és a Balatoni út közötti szakaszon. A 70 milliós felújítás jövő tavasszal kezdődhet el – hangzott el a testület ülésén, amelyen szóba kerültek a veszélyhelyzet ideje alatt hozott polgármesteri határozatok is.
Képzeljük el, hogy vastag fekete bundát kell viselnünk ebben a kánikulában. Valahogy így érezhetik magukat a kutyák is ebben a forróságban. Böjtös Andreát, a Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítvány elnökét arról kérdeztük, hogyan könnyíthetjük meg számukra ezt az időszakot.
Javában tombol a nyár, ami nem telhet el strandolás és fürdőzés nélkül. Ahhoz azonban, hogy a pihenés zavartalan legyen, ilyenkor sem árt az elővigyázatosság. Az Érdi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési csoportja ezért kiment a százhalombattai strandra és hasznos tanácsokkal látta el a látogatókat.
Megszűnt a kötelező maszkviselés, a kórházak és a szociális intézmények kivételével. Az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön sem kell hordani. Persze, ha valaki akarja, lehet viselni, senki nem tiltja. Az érdieket arról kérdeztük, hogy mit szólnak ahhoz, hogy mostantól nem kel hordanunk.
Nem sokat szerepel a nyilvánosság előtt, azt is kevesen tudják, hogy négy éve Érden él hazánk legutóbbi birkózó olimpiai bajnoka, a 2004-es athéni játékokon a kötöttfogás 55 kilogrammos súlycsoportját megnyerő Majoros István.