Tartalom flag-ek: Top

Harmincöt utcában tartottak szomszédünnepet Érden: hol utcabállal, hol közös főzéssel, beszélgetéssel, szabadtéri programmal vagy épp közösségi játékokkal múlatták a délutánt. Bármi is volt a program, egy biztos: összehozták az egy utcában lakókat, és kiváló alkalmat teremtettek az ismerkedéshez.
55 éves érettségi találkozóját ünnepelte a Vörösmarty (akkor még Érdi) Gimnázium 1962-1966-os B osztálya. A 20 diák és osztályfőnökük nemcsak az emlékeket, hanem a felelések hangulatát is felidézte, az osztálynapló segítségével. Az Érdi Televíziónak meséltek arról is, hogy költöztek be az épületbe.
2001. szeptember 11-én az al-Káida terrorszervezet öngyilkos merényletsorozatot intézett az Egyesült Államok ellen. Közel 3000 ember vesztette életét, az áldozatok túlnyomó többsége civil volt. Az Érdi Televízió Mondjuk a magunkét című műsorában érdiek emlékeztek a húsz évvel ezelőtti tragédiára.
Csütörtökön kezdődik az Érdi Jazz Fesztivál. A nyitó program - Jazz és Irodalom Dragomán Györggyel és Lantos Zoltánnal - már biztos, hogy telt házas lesz. A Bundáskenyérben Irk Réka, a fesztivál menedzsere beszélt a részletekről, többek közt arról, hogy nem kell védettségi igazolvány a részvételhez.