Több témában megismerhették a nézők az előválasztáson induló politikusok véleményét az Érd Médiacentrum által rendezett vitában. Bár dr. Bősz Anett (DK), Ollero Marco (Momentum) és Tetlák Örs (LMP) egymással nemigen vitatkoztak, a közöttük lévő különbségek és hasonlóságok így is megmutatkoztak.
Tartalom flag-ek: Top
Milyen veszélyforrásokkal kell számolnunk a fűtési szezon beköszöntével? Hogyan előzhetjük meg a kéménytüzeket? Hogyan és milyen módon tudjuk karbantartani a fűtőeszközeinket? Csámpai Attilát, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivőjét kérdeztük.
A Magyar Földrajzi Múzeumban a múlt heti konferencia keretében nyitották meg a Kelet-Afrika csodavilágában című kiállítást, ami egy éven át tekinthető meg a múzeumban. A Sáska László hagyatékát feldolgozó kiállításról a kurátorral, Leviczki Anitával beszélgettünk.
Mesés divatbemutatót tart az Érdi Szüreten szeptember 18-án Németh Hajnal Aurora, aki a ruháival és az ékszereivel elnyerte a Hungarikum díjat egymást követő 4 évben. Az előadás a történetek rövid elmeséléséből, mozgásból, táncból, a ruhák és ékszerek közös összművészetéből áll.
Miklós Lászlóval, az MSZP érdi szervezetének elnökével többek között arról beszélgettünk, miért a Momentum jelöltjét támogatják, és vajon melyik jelölt képes legyőzni a Fideszt. Szóba került az is, pontosan mi az előválasztás tétje, illetve az MSZP tervezett gazdaságpolitikájából is kaptunk ízelítőt
Az ENSZ Közgyűlésének 2007. novemberi határozata értelmében szeptember 15. a demokrácia napja, és 2008 óta világszerte megünneplik. Az Érd TV riportere a városközpontban arról kérdezte az érdieket, mi jut eszükbe elsőre a demokrácia fogalmáról.
Szombaton ismét megrendezi a Pincetulajdonosok Egyesülete a szép hagyományokkal rendelkező szüreti mulatságát az érdi pincesoron, a Mély utcában. Az eseményre minden korosztályt várnak, ugyanis gyerekeknek és felnőtteknek szóló műsorok épp úgy lesznek, mint finom falatok és kiváló borok.
Lukács László, Tárnok polgármestere beszámolt egy helyi vállalkozó felajánlásáról, a Rákóczi úti járda befejezéséről, a Rákóczi út – Dózsa Gy. út kereszteződése átépítésének folytatásáról, a Dózsa György út felújításáról, az őszi elektromos hulladékgyűjtésről és a novemberi közmeghallgatásról.
Három nap alatt minden koncert telt házzal zajlott le az idén hetedszer megrendezett AVL-Érdi Jazz Fesztiválon, melynek a Magyar Földrajzi Múzeum adott otthont. Az eseményről az Érd Tv készített összefoglalót!
Berki Tamás koncertjével zárult az AVL-Érdi Jazz Fesztivál. A kiváló jazz énekes Nagy János triójával lépett színpadra érdi közönsége előtt vasárnap este. A koncerten saját szerzemények és jazz örökzöldek is felcsendültek.