Érd alsón mind a Budapest, mind a Székesfehérvár felé vezető oldalon jegyautomatákat szereltetett fel a vasúttársaság, jelentősen megkönnyítve azok dolgát, akik nem applikáción keresztül veszik a jegyet. Így nemcsak gyorsabbá, hanem olcsóbbá is válik a jegyvásárlás.
Tartalom flag-ek: Top
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is igényelhető fűtési támogatás Érd Megyei Jogú Város önkormányzatától. Ennek értelmében egy kaloda tűzifát, vagy annak megfelelő értékű, 45 215 forintos támogatást is kaphatunk.
Mint ismert, év közben változtatott zöldhulladék-gyűjtési metódusán az Érd és Térsége Hulladékkezelő Nonprofit Kft. és az eddigi három zsák helyett már korlátlan számban elviszi a zöldhulladékot, ha az zöld, ÉTH feliratú zsákban van kihelyezve az ingatlan elé.
Ma diákpolgármestert választanak az érdi középiskolák. A voksolást két fordulóban tartják: akik ma nem voltak iskolában, 15-én adhatják le szavazatukat, így akkor dől majd el, ki vezeti egy éven át az Érdi Ifjúsági Önkormányzatot.
November 10-én gallyazást végez az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény Érden, az Erzsébet utca Béke tér felé eső részén, ezért azt kérik, a parkolóban ne álljanak meg autóikkal, gépjárműveikkel.
Kellemes, napos időnk van november 6-án, szombaton, amely kiváló lehetőséget ad arra, hogy felfedezzük a környék kedvelt kirándulóhelyeit, főként a héten elkészült új túraútvonalat, a LevenDunát, amely a parkvárosi levendulást és a Duna-partot köti össze egymással mintegy 16 kilométeres szakaszon.
2021. november 11-én 8 és 11 óra között karbantartási munkálatokat végez az E.On, ezért Érd számos utcájában lehet áramszünet a jelzett időszakban Érdligettől Postástelepen át Parkvárosig.
November 8-án és 15-én diákpolgármestert választanak az érdi középiskolák. A négy intézmény jelöltjeit az ÉrdMost is bemutatja az olvasóknak.
November 5. péntek a “Light Friday” napja! Immár harmadszor ad a rendőrség akciósan láthatóságot javító közlekedésbiztonsági eszközöket. Érd ezúttal is csatlakozott a kezdeményezéshez és az érdi rendőrök a főtéren osztották ki ezeket a láthatóságot javító eszközöket.
Sárfalvi Péter sportlétesítményekért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, dr. Aradszki András országgyűlési képviselő, Rónaszéki Zsuzsanna, a DDSE kézilabda szakosztályának vezetője és Spéth Géza polgármester közreműködésével letették a Diósdon épülő kézilabda csarnok alapkövét.