A tavalyi halasztás után péntek este nagyszabású gálaműsor keretében hirdették ki, hogy a tizennégy döntős közül ki nyerte a Pest megye Szépe versenyt. A legszebb hölgy a budapesti Csasztvan Lilla lett, az érdi Böhm Alexandra pedig két díjat is megnyert.
Tartalom flag-ek: Top
Több mint száz facsemetét osztottak szét pénteken a Polgárok Háza előtt, az Elvira major jóvoltából: a faiskolájukban megmaradt csemetéket ajánlották fel az érdieknek, akik húsz perc elkapkodták a fácskákat. A legkapósabb az alma volt, de vitték a szilvát, cseresznyét, ringlót is.
Mint beszámoltunk róla, nemrég elkészült Érd klímavédelmi stratégiája, melyről a szakértők mellett a lakosság véleményét is kikérték a készítők. A beérkezett visszajelzésekről dr. Palkó Zsoltot, klímavédelmi és zöld városfejlesztési biztost kérdeztük.
Kézműves termékekkel az elmúlt években rendre karácsonyi ajándékokra gyűjtöttek a Szikra Tehetséggondozó Egyesület tagjai, akik idén karácsonyi ajándék helyett hétéves autista társuknak, a nemrég leukémiával diagnosztizált Piri Zsombornak gyűjtenek egy steril szoba kialakítására.
November 15-e és március 15-e között téli üzemeltetésre vált az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy tervszerűen hajtják végre az utak és a járdák sikosságmentesítést a város 250 kilométernyi szilárd burkolatú szakaszán.
Egy 35 éves férfi a gyanú szerint egy pónilóval vontatott fogat után kötött egy kecskét. Mintegy 10 méteren keresztül vonszolta, rángatta és rugdosta a jószágot.
November 12-e a szociális munka napja. Az ágazatban dolgozók az év 365 napján gondozzák bölcsődés gyermekeinket, ápolják idős szüleinket, foglalkoznak a sérültekkel, az elesettekkel, a nehéz körülmények közt élőkkel. Őket köszöntjük ma és mondunk nekik hálát.
November 12-én, pénteken 18 órától rendezik meg a IV. Pest Megye Szépe gálát a törökbálinti Munkácsy Mihály Művelődési Házban. Az esten fellép a 14 döntős mellett Vastagh Tamás, a zsűriben pedig olyan hirességek ülnek majd, mint Bárdosi Sándor olimpiai ezüstérmes birkozó. Jegyek még kaphatók.
Hat érdi utca kap aszfaltot az elkövetkezendő hetekben, saját, azaz önkormányzati forrásból. A munkálatok kedden kezdődtek a Vöcsök utcában. A város nettó 220 millió forintot fordít most erre a célra, de a keretszerződést ötven utcára kötötték, így a program várhatóan jövőre is folytatódik.
Beindult a fűtési szezon. Évről évre elmondják, hogy hulladékkal fűteni káros, tilos, és büntetést von maga után. Polgártársaink egy része mégis már nyáron elkezdett fölhalmozni mindenfélét az udvarán, nem kétséges, mi célból. A Polgármesteri Hivatal illetékeseivel a megoldást kerestük.