Megkezdődtek az írásbeli érettségi vizsgák: ma magyar nyelvből és irodalomból adtak számot tudásukról a diákok, holnap a matematikával folytatódik a vizsga. A Gárdonyi, a Kós, illetve a Vörösmarty iskolákban 280 végzős diák kezdte meg a vizsgákat, de vannak, akik már leérettségiztek, de most egy-egy tárgyból javítani szeretnének, és sokan élnek az előrehozott vizsga lehetőségével is.
Tartalom flag-ek: Top
A korábbi évek gyakorlatának megfelelően az ÉTH Nonprofit Kft. elszállítja az ingatlanok elé kitett fenyőfákat. A begyűjtést január 9-én egyszerre végzi a szolgáltató Érden, Diósdon, Tárnokon és Sóskúton.
A Múzsák Társulat produkciójával köszöntötték a Topoly utcai idősotthon lakóit, de a közönség soraiban helyet foglaltak a férfiak is, akik szintén édesanyjukra emlékeztek, vegyes érzésekkel, könnyel áztatott mosollyal.
Krisztián Marcell január 2-án hajnali 5 órakor látta meg a napvilágot 3450 grammal és 53 centiméterrel a Szent Imre Kórházban. Édesanyja, Csilla és ő is jól van, így hétfőn már haza is engedték őket a kórházból. Otthon két nővére nagy kíváncsisággal és szeretettel várta.
Egy baráti sörözés alkalmával mondta az akkor ifjú és még nem doktor Kukovics Sándor, hogy ő bárányokkal akar majd foglalkozni, arra azonban már nem emlékszik, hogy honnan jött az ötlet. Majd fél évszázaddal később a városi közgyűlés Érdi Tudományos Díjjal ismerte el az agrármérnök munkásságát, akinek a Gödöllői Agrártudományi Egyetemtől a herceghalmi Állattenyésztési és Takarmányozási Kutatóintézeten át a Juh- és Kecske Terméktanács és Szakmaközi Szervezetig vezetett az útja, amelynek ügyvezető igazgatója.
Az érdi pedagógusok mintegy harmada-negyede vett részt a hétvégén az ingyenes és önkéntes covid-tesztelésen. Kollégánk négy iskolát hívott fel, és mint megtudta, csak egy helyen találtak pozitív esetet. Arra is rákérdezett, hogy a diákoknál tudnak-e koronavírusos megbetegedésről.
Az érdi levendulásban nagyobb mennyiségű hulladékot helyezett el hétfőn a délelőtti órákban egy kis tehereautó sofőrje. A szemetelőt egy kutyasétáltató észrevette, aki fotókat és videót is készített a helyszínen. A Facebookon a lakosság segítségét kérik, hátha felismeri valaki az autót.
A közelgő EP-választás tétje, hogy megőrizzük Magyarországot Magyarországnak, Európát Európának, és ennek része az, hogy megőrizzük a keresztény civilizáció alapjait. Olyan Európát szeretnénk, amely nem a migrációt támogatja, hanem helybe viszi a segítséget oda, ahol baj van, és a sérülékeny közösségeket megvédi - hangsúlyozta Azbej Tristan államtitkár, aki a Fidelitas meghívására érkezett Érdre, és tartott vetített képes előadást a Parkvárosi Közösségi Házban.
Idén is folytatódik az ételosztás a városban. Az év első vasárnapján azonban a Szövetség Érdért frakció képviselői és Csőzik László polgármester vitték házhoz az ebédet.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ oldalán nyilvánosságra hozott terv szerint az egészségügyi dolgozók után a szociális intézmények dolgozóit és ellátottjait oltják.