Százharminchat kiállító, kulturális és sportprogramok, bemutatók, szakmai konferenciák, koncertek, finomságok, gyermekprogramok – ez a Nyitnikék Kiállítás és Vásár, ami hatodik alkalommal nyitotta meg a kapuit az Érd Arénában. Szombaton és vasárnap délelőtt tíztől délután hat óráig várják az érdeklődőket, a belépés idén is ingyenes.
Tartalom flag-ek: Top
Nem az önkormányzat hatásköre, hogy kiadja az engedélyeket ahhoz, hogy a Noel-tanya állatkertként működhessen – jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján T. Mészáros András polgármester, aki várhatóan holnap tárgyal a tanya tulajdonosával a vitás kérdések mielőbbi megoldása érdekében.
Önkormányzati támogatással ingyenes szemvizsgálati programot indított az iskolába menő gyerekeknek Érden az Optic One Bt. Az önkéntes, szülői engedélyhez kötött vizsgálatot az óvodákban végzik, modern és gyermekbarát eszközökkel, úgy, hogy az ne ijesztő, hanem szórakoztató legyen a kicsik számára.
Sokan kérdezik, miből él egy város? Honnan van pénze az önkormányzatnak?
Exkluzív videóinterjút készített az Érdi TV Dr. Szakmány Tamás orvosprofesszorral, kinek neve az érdiek számára ismerősen csenghet. A Brit Birodalmi Lovagrenddel kitüntetett, jelenleg Walesben élő magyar aneszteziológus ugyanis az érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium tanulója volt.
A női kézilabda NB I ötödik fordulójából pótolt mérkőzésen lép pályára az Elek Gyula Arénában az FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként az ÉRD női kézilabda csapata. Kövesse a mérkőzést folyamatosan frissülő élő közvetítésünkkel!
Együttműködési szerződést kötött a külhoni magyar iskolaválasztás és a Kárpát-medencei középiskolai kapcsolatok erősítése érdekében a Megyei Jogú Városok Szövetsége és a Rákóczi Szövetség. A megállapodást Kövér László, az Országgyűlés elnökének köszöntőjét követően írták alá a felek a Parlament Vadásztermében.
Megkezdődött a Topoly utcai idősotthon lakóinak átköltöztetése a régi épület mellett felhúzott új szárnyba. XXI. századi körülmények, nagyobb kényelem várja az itt élőket, és - ami szintén nagyon fontos - bővül a férőhelyek száma is. A teljes, komplex intézmény átadása nyárra várható.
Online utcafórumot tart Andrasek Mónika képviselő a Kutyavári utca sebességkorlátozási lehetőségeivel kapcsolatban, miután többen megkeresték őt ebben az ügyben. Az internetes beszélgetésbe - amelynek elérhetőségét cikkünkben megtalálják olvasóink – Szűcs Gábor alpolgármester is bekapcsolódik majd.
Tetlák Örs, Érd alpolgármestere közösségi oldalán számolt be róla, hogy megtalálták azt a gépjárművet és rendszámot, melyből a levendulásban nagyobb mennyiségű hulladékot helyeztek ki.