Van még pár hetünk addig, míg újra kerékpárra ülhetünk, bár akadnak, akik a leghidegebb hónapokban is használják a birngát. Horváth Tibort, az AlfaBike Kerépárüzlet és Szerviz üzletvezetőjét a kerékpárok tavaszi felkészítéséről, szakszerű tárolásáról faggattuk.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Bár sokáig tologatták, a járványhelyzet miatt nem tudnak szalagavatót tartani a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban, de február 19-én osztályonként az iskola dísztermében kapják meg a szalagot a végzős diákok, akiknek február 15-én lezárul a jelentkezésük az érettségire és a felsőoktatásba.
Alighogy július elején megalakult az Érd és Térsége Mentőszolgáltért Alapítvány, máris felbukkantak a csalók, akik az alapítványra hivatkozva kérnek például telefonon pénzt gyógyszerre. Megkerestük az ügyben Bántó Bélát, az Érdi Mentőállomás és az alapítvány vezetőjét.
Az a technológiai vakhit, ami az autóban látta a város problémáinak megoldókulcsát, Vitézy Dávid
közlekedési szakember szerint pusztítóbb rombolást végzett sok helyen, mint a II. világháború. Tán hasonló sorsra jutott volna Érd is, ha eredeti formájában épül meg a városmagba szánt turbó körforgalom.
A Delta RSE Érd NB II-es női röplabdacsapatának három játékosa és egy edzője is pozitív koronavírus-tesztet produkált, ezért a csapat tíznapos karanténba került. A klub közleménye kitért rá, elővigyázatosságból az U15-ös, U17-es és U19-es csapatok is karanténba kerültek.
Hétfőtől – július 15– festés lesz a Bolyai iskolában. No, nem iparosok ragadnak ecsetet, hogy a falak megtisztuljanak, hanem a XI. Érdi Művésztelepen résztvevő alkotók költöznek az osztályokba, hogy két héten át műteremként használják azokat.
Szombaton éjfél előtt befejezték a kisiklott mozdony műszaki mentését, valamint a daruzás miatt elbontott felsővezeték helyreállítását.
A Biztonságos Internet Nap célja, hogy egy EU-s program akciótervének keretein belül 170 országban egy időben hívja fel a figyelmet az internet szükségességére, előnyeire és veszélyeire. Az alábbiakban az NMHH időseknek szóló óvintézkedéseit olvashatják.
A napokban számoltunk be róla, hogy nem folyik az ártézi víz Ófaluban. Az ÉrdMost.hu megtudta, a Szent Mihály kútból a szivattyú meghibásodása miatt nem lehetett vizet venni.
A Szepes Gyula Művelődési Központ idén online rendezi meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére kiírt rajzpályázatot. A művek ábrázolhatják a szabadságharc eseményeit, történelmi alakjait, illetve azt, hogy mit jelent ma számunkra a szabadság.