Március 7-én az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület akciójával kezdődik el az illegális hulladék felszámolása Érd kilenc pontjáról. 21-én az Érd és Környéke Horgászegyesület tisztít meg három területet, pedig azokon a helyeken évente kétszer megteszi ugyanezt.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Muczáné Vígh Évát az óvoda közösségéért és a gyermekek neveléséért végzett több évtizedes kimagasló munkájáért idén Érd Közneveléséért Díjjal tüntették ki, vele beszélgettünk.
Fokozottan figyeljék a telefonjukat az érintett korosztályba tartozó krónikus betegek: szöveges üzenetben érkezik majd az oltás pontos időpontja és helyszíne. Csütörtökön sms-ben kap oltási behívót 74 ezer 18 és 60 év közötti krónikus beteg, akiket hétvégén oltanak be.
Idén Érden rendezték meg a XVIII. Országos Víziközmű Szerelőversenyt, ugyanis tavaly az ÉTV csapata állhatott a dobogó élére. A különleges program gyakorlati részén 18 csapat szerelt és végzett nyomáspróbát Érd főterén.
Távoktatásra tért át a Százhalombattai Eötvös Loránd Általános Iskola iskola március 2-tól, miután több pedagógus covid-tesztje pozitív lett. Mint ismert, Százhalombattán is romlik a helyzet, egyre több a pozitív teszt a városban, így a maszkviselési szabályokat is szigorították.
Tavaly októberben helyezték el Érd Főterén azt a kupakgyűjtő szívecskét, melybe azóta is folyamatosan érkeznek a kupakok. Csőzik László beszámolója szerint múlt hétig 420 kg kupak gyűlt össze. Az ezért kapott összeget megduplázták és 60. 000 Ft-tal támogattak egy rászoruló családot.
Az Érdi Napok záróakkordja ezúttal is az Érdi Szüret lesz az ófalusi pincesoron, ahol a város megbízásából ismét óriási mulatsággal készül a Pincetulajdonosok Egyesülete szeptember 14-én. Az egésznapos program felnőtteknek és gyermekeknek egyaránt tartalmas kikapcsolódást ígér.
A menstruációs szegénység problémakörének kezelésével foglalkozik a Magyar Vöröskereszt országosra bővült Lányból nővé programja, amelynek keretében 42 150 tisztasági csomagot osztanak szét az érintett rászorulók között.
Takácsné Németh Gabriellát választották meg öt évre a „Matrica” Múzeum és Régészeti Park intézményvezetőjének. A Hamvas Béla Városi Könyvtár intézményvezetőjének február 25-től Kovács Mariannát újabb öt évre kinevezték.
Érd várossá válásának 40. évfordulója alkalmából az önkormányzat időkapszulát helyezett el a főtéren, az Érdi Napok nyitófesztiválján. Az időkapszulában a város polgárai üzenhettek a 100. évfordulót 2079-ben ünneplő érdieknek.