A helyi lakos, Varga Zoltán felajánlásának köszönhetően közel három tonnányi krumplit osztanak szét a rászorulók között. Az adományt a régi Parkvárosi Közösségi Házban adták át.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
A kormányzati tájékoztató portál legfrissebb adatai szerint újabb 60 embert diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel (COVID-19), így jelenleg Magyarországon 585 beazonosított fertőzött van. A koronavirus.gov.hu tájékoztatott arról is, hogy 42-re emelkedett a gyógyultak száma.
2021. május 25-e után megtarthatóak a köznevelési intézményekben a ballagások az udvaron. A vendégeknek - néhány kivételtől eltekintve - végig orrot és szájat elfedő maszkot kell viselniük. A vendégek esetén a részvételnek nem feltétele a koronavírussal szembeni védettség.
Május 20-tól a védettségi igazolvánnyal rendelkezők és felügyeletük alatt álló kiskorúak látogathatják a százhalombattai Régészeti Parkot, de a bronzkori, vaskori épületek másolataiba és a 115. számú feltárt halomsírba nem lehet bemenni, ahogy egyelőre a “Matrica” Múzeum sem fogad látogatókat.
525 főre nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma, és elhunyt négy krónikus betegséggel küzdő idős beteg. A kormányzati tájékoztató oldalon közzétett térkép alapján a regisztrált fertőzöttek száma a fővárosban és Pest megyében messze a legmagasabb.
Május 19-én 8 és 17 óra között covid-oltást szervez az Érdi Járási Hivatal a Johnson&Johnson által gyártott Janssen vakcinával Tárnokon, a Heinrich Antal Háznál lévő oltóbuszon – számolt be róla dr. Lukács László, Tárnok polgármestere közösségi oldalán.
A magas vérnyomás a legelterjedtebb szív- és érrendszeri betegség, ezért fontos a rendszeres vérnyomásmérés – erre hívta fel a figyelmet a hipertónia világnapja alkalmából a Gotttsegen György Országos Kardiológiai Intézet (GOKI).
Koronavírus idején a házhoz szállítás egyre népszerűbb. Szombat óta kijárási korlátozás van az országban, ezért az érdi önkormányzat segítséget nyújt abban, hogy összegyűjtötte, kik azok a kis és középvállalkozók, akik ezekben az időkben kiszállítást vállalnak, hogy otthon tudjunk maradni.
A közösségbe bekerülő kisgyerekek szülei aggódva tapasztalhatják, hogy szemük fénye a korábbiakhoz képest jóval többször beteg. Nagy Katalin tárnoki gyerekorvos szerint azonban felesleges aggódni, ez teljesen normális jelenség.
A kijárási korlátozás nem tiltja a sétát a természetben. Az elmúlt napokban azonban a szokásos sittlerakások mellett egyre több helyen hagytak maguk után elhasznált maszkokat a kirándulók a természetvédelmi területeken. Az önkormányzat felkérte a polgári természetőröket: figyeljék ezeket a helyeket.