Két három- és három négynapos hosszú hétvégével számolhatunk jövőre – olvasható az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményében. Márciusban és októberben kell majd szombaton ledolgozni egy-egy munkanapot, ami áthelyezés nélkül éppen egy ünnep és hétvége közé esne 2022-ben.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Mint beszámoltunk róla, május 20. után visszavonul a Kálvin Téri Református Gyülekezet lelki pásztora. Erdélyi Takács István az Érd Tv Párbeszéd című műsorában eleveníti fel az elmúlt közel négy évtized emlékeit.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1310 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Május 22-én, 16 órától a tabella 10. helyén álló ÉRD a 11. helyezett Alba Fehérvár KC-t fogadja az ÉRD Arénában a védettségi igazolvánnyal rendelkező szurkolók és felügyeletük alatt álló kiskorúak részvételével. A mérkőzést az erdmost.hu facebook oldalán élőben közvetítjük!
Péntek reggel Érdre érkezett a Magyar Honvédség egyik oltóbusza. Száznyolcvan ember veheti fel a koronavírus elleni Janssen-vakcinát a Szepes Gyula Művelődési Központ előtt parkoló járműben.
980 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 8 krónikus beteg, többségében idős emberek - adta hírül a kormányzati koronavírus tájékoztató oldal.
A 2030 Egyesület mellett az Érdköve is indult a Let's colour pályázatán, melynek elsődleges célja színt vinni az emberek életébe, színessé varázsolni a közösségek által nap, mint nap használt tereket, épületeket, de hogy ez megvalósulhasson ahhoz az érdiek szavazatára is szükség van.
Csütörtökön este 19 órától online koncertezik Cséry Zoli és Pákai Petra, vagyis a Patché zenekar. Az ÉrdFm 101,3 Bundáskenyér című műsorában Ba-Nyilas Hajnalka és Urbán Szabolcs sok más mellett erről beszélgetett Petrával.
78 új beteggel 895-re nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, miközben újabb tizenegy - többségében idős - ember hunyt el, így 58-ra emelkedett a COVID-19 hazai áldozatainak száma.
39 éven keresztül volt a Kálvin téri református gyülekezet lelki pásztora Erdélyi Takács István, aki közel négy évtized után döntött a visszavonulás mellett. Utolsó istentiszteletét május 30-án tartja, de utána is a gyülekezet tagja marad és igyekszik segíteni utódját.