A május 30-i gyermeknapi zenés-táncos rendezvényeken a védettségi igazolvánnyal rendelkező szülők, felnőttek és a velük lévő 18 év alatti gyerekek, fiatalok vehetnek részt - jelentette be videoüzenetében Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
A Szepes Gyula Művelődési Központ hivatalos Facebook oldalán számolt be a június 13-i Gyermeknapi rendezvény részleteiről. Sok-sok játék, zene, móka és kacagás várja az érdeklődőket a Múzeumkertben, ahol egy időben 500 fő tartózkodhat, védettségi igazolványtól függetlenül.
2284-ről 2383 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma, és elhunyt 11 idős krónikus beteg.
Csütörtökön tárgyalta az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottsága az LMP által benyújtott törvényjavaslatot, amely azt rögzítené, hogy veszélyes üzem lakott terület közvetlen közelében ne épülhessen az ott lakók beleegyezése nélkül. A törvényjavaslatot a bizottság nem támogatta.
A közbeszerzési eljárás lezárultával aláírásra került a város vadonatúj bölcsődéjének kivitelezési szerződése, így az építkezés akár néhány héten belül elindulhat-olvasható Elek Sándor, Törökbálint polgármesterének Facebook bejegyzésében.
Új játszótér készült Tárnok Berki városrészében, a vasútállomás melletti játszótérnél pedig gyereknapra elkészítenek egy változó burkolatú, mezítlábas utat. Hamarosan elkészül az új streetballpálya és zajlik az óvoda és bölcsőde bővítése is – tudatta Lukács László, Tárnok polgármestere.
Május 28. helyett május 30-án, de ugyancsak 16 órától a Hősök terén, nyilvános ünnepségen emlékeznek a szerbiai, galíciai, isonzói fronton, a Don-kanyarban, illetve a két világháborúban hősi halált halt érdiek emléke előtt.
Meghalt 12 idős krónikus beteg, és 70-nel nőtt, 2168-ra az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon – közölte a koronavirus.gov.hu szerda reggel.
Hektikus mérkőzésen szenvedett 32–28-as vereséget az ÉRD a Szombathelyi KKA-tól a női kézilabda NB I 25., utolsó előtti fordulójában, ezzel a Vas megyeiek életben tartották bennmaradási esélyeiket.
114 új fertőzöttet azonosítottak be koronavírussal az elmúlt 24 órában Magyarországon, így 1984-ről 2098-ra emelkedett az igazolt fertőzöttek száma. A koronavirus.gov.hu adatai szerint tizennégynégy újabb áldozata van a járványnak, miközben a gyógyultak száma hússzal nőtt 287-re.