Napjainkban a műanyag hulladék jelenti az egyik legsúlyosabb globális problémát. Erre hívja fel a figyelmet a "Műanyagmentes Július" néven tíz évvel ezelőtt indult kezdeményezés. Hazánkban csak műanyag csomagolásból 30,5 kg hulladék jut egy főre évente, és ennek csupán 27,5%-át dolgozzák fel újra.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Az előző napi 32 után 43 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4696 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Kelet felől emelkedve az országban egyre nagyobb területen haladja meg a napi középhőmérséklet a 25 Celsius-fokot, nagyvárosokban akár a 27 Celsius-fokot is - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken az MTI-vel.
Már használható a tervezett Érdi Ipari Parkot, Tárnok Dózsa György utat és a 7-es főutat összekötö, mindössze két hónap alatt megépült körforgalom, amely teljes egészében elkészül július végéig. Dr. Lukács László Tárnok polgármestere az Érd Tv-nek emellett a Vadlúd utcai körforgalomról is beszélt.
Harmadik felkészülési találkozóján első vereségét szenvedte el az ÉRD tegnap, az Alba Fehérvár KC otthonában. A mérkőzést 14-12-es első félidei vezetést követően 27-21-re nyerte a házigazda.
A kormány lehetővé teszi a koronavírus elleni harmadik oltás felvételét augusztus 1-től, ehhez bőséges mennyiségű vakcina áll rendelkezésre - jelentette be a miniszterelnök. A harmadik oltás felvételére a másodikat követően négy hónap elteltével lesz lehetőség, de az orvosok ettől eltérhetnek.
4597 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Az Érd és Környéke Ipartestület korábbi elnöke, jelenlegi alelnöke rövid, súlyos betegség után, július 12-én elhunyt.
Július 19-én a napnyugta utáni időszakban végez földi kémiai szúnyoggyérítést a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Érden – olvasható a város honlapján, ahol kérik a lakosságot a szabadban tárolt eszközöket takarják le vagy vigyék be a lakásba, a nyílászárókat zárják be.
Legtöbben tudjuk: a büfés, ha kitesz egy padot meg két széket a járdára, közterületet használ, amiért fizetnie kell. Ahogy nekünk is, ha pár köbméter sódert leboríttatunk a kerítés elé, vagy konténert rendelünk.
De akkor miért nem kell fizetnie annak, aki a kerítés előtt parkolja le az autóját?