A szájat és orrot eltakaró maszk viselése -az uszodatér kivételével- a 633/2021. (XI. 18.) számú Kormányrendelet értelmében 2021. 11. 20-tól az ÉRD Arénában kötelező - tette közz az Érd Aréna közösségi oldalán.
Tartalom flag-ek: Fontos
Műszaki probléma kijavítása zajlik a Papi Földeken, ezért a park november 19-től a késő délutáni és az esti időszakban átmenetileg nem látogatható.
Az Érdi Újság olvasóinak kérésére összegyűjtöttük a következő egy hét érdi programjait.
A kormány a negyedik hullám intenzitása miatt ismét járványügyi szigorításokról döntött. A beltéri maszkviselés mellett a harmadik oltás kötelező felvételéről szóló rendelet is megjelent a Magyar Közlönyben.
A Szepes Gyula Művelődési Központ szervezésében a Rátonyi Róbert Színház előadásában PomPom - Gombóc Artúr a világ körül című előadására várják az érdi gyerekeket december 6-án. A programot még ősszel lekötötték, egyelőre úgy tervezik, hogy a járványügyi szabályok betartása mellett meg is tartják.
Hétfőn kezdődik az oltási akcióhét, az oltakozni vágyókat naponta 7 és 19 óra között az ország 101 kórházában és szakrendelőkben várják. Az érdiekhez legközelebb a Törökbálinti Tüdőgyógyintézet van a Munkácsy Mihály utca 70. szám alatt. Nincs előjegyzés, első, második és harmadik oltás is kérhető.
A 7. Magyar Speciális Független Filmszemle különdíját nyerte el az Érd Médiacentrum Fatime és Leia című kisfilmje, amely Nyikes Fatimét, a Buda-környéki Látássérültek Közhasznú Egyesületének elnökét és segítőkutyáját mutatja be. Nézze meg ön is Endresz Dóra, Katona Szabolcs és Szűcs Gergely filmjét!
A karácsonyt megelőző hetekben jégpályát telepítenek a főtéren, ami január 30-ig várja majd a gyerekeket és a felnőtteket. A délelőtt az érdi ovisoké és iskolásoké lesz, délután háromtól a családokat várják. Érdi lakcímkártyával 700 forintért korcsolyázhatunk majd, időkorlát nélkül.
A vírusveszély miatt zárt körben, online közvetítéssel nyílt meg a hatodik kiállítás november 11-én a Szociális Gondozó Központban. Az idősotthon közösségi terében havonta bemutatkozik egy-egy érdi alkotóművész, ez alkalommal Vincze Demeter Judittal és képeivel ismerkedhettünk meg.
A 250. jubileumát ünneplő Semmelweis Egyetem Magyarország és Közép-Európa orvosképzésének és kutatásainak egyik vezető intézménye, amely idén is útjára ndította az idősebb korosztálynak és hozzátartozóiknak szánt ingyenes, előadássorozatát Szenior Akadémia címmel.