Tavasszal 200 érdi férfi részére ingyen PSA szűrést biztosít az Érden élő Honti Dániel, a magyar Movember kampány, a MentsManust! Férfiegészség Mozgalom alapítója. A novemberi program a prosztatarák-szűrések fontosságára és a tudatos, egészséges életvitelre hívja fel a figyelmet évről évre.
Tartalom flag-ek: Fontos
A 2021/2022-es szezon közben távozik Monori Orsolya, a női kézilabda K&H Ligában szereplő ÉRD 24 éves átlövője. A klub tájékoztatása alapján a kézilabdázó kérte szerződése felbontását.
Ünnepek előtt talán még fontosabb az elővigyázatosság: jó, ha fokozottan figyelünk idős hozzátartozóinkra, nehogy az unokázós, illetve trükkös csalók martalékává váljon a nyugdíj, a félretett, őrizgetett pénz. A rendőrség egybegyűjtötte, mire érdemes figyelni.
Elmarad a Magyarok Érdi Vására december 11-én. A közterület-foglalási engedélyt ma megadta az önkormányzat, de a rendelkezésre álló idő kevés a vásár megszervezéséhez.
Füleki Mónika álmodott egy nagyot – és nem csak álmodott, meg is valósította: október 13-án megnyitotta Érd első csomagolásmentes boltját.
2021. november 23-án, kedden15 és 18 óra között véradást szervez a Magyar Vöröskereszt területi szervezete a Parkvárosi Közösségi Házban.
Favágás, gallyazás a Köszörűs utcában, zöldhulladék összeszedése a Városközpontban és a Bem téren, parkoló helyreállítás a Béke téren, úthelyreállítás a Hírnök utcában. Többek között ezeket a feladatokat végzik el szerdán az ÉKFI munkatársai.
Kettő darab drónt adományozott a Magyar Nemzeti Mentődrónpilóták Egyesülete a Szikra Tehetséggondozó Egyesületnek a nemzetközi tolerancia napja alkalmából szervezett érzékenyítő délutánon Tárnokon, a Heinrich Antal Házban. A programon 17 kiállítóval ismerkedhettek meg a szép számban megjelentek.
A Baptista Szeretetszolgálat idén 18. alkalommal hirdeti meg a Cipősdoboz Akciót, mellyel rászoruló gyermekek karácsonyát tehetjük szebbé. A cipősdobozba csomagolt ajándékokat november 26. és december 19. között közel 350 gyűjtőponton várják, közte Diósdon, a Kék Géza Művelődési Ház és Könyvtárban.
A benzinkutas kisvállalkozók a rossz, a rosszabb és a még rosszabb lehetőségek közül választhatnak. Ha betartják a hatósági árat, alig marad hasznuk, ha nem, megbünteti őket az adóhatóság. Ha bezárnak, akkor elveszik a boltjukat - mondta el Bujdos Eszter, a holtankoljak.hu ügyvezetője az Érd FM-en.