Ha a télnek másfél hónap múlva vége is, a korcsolyaszezon még csak most kezdődik Érden: hamarosan megnyílik a közönség előtt a Jégcsarnok. Február 4-étől az óvodásokat és az iskolásokat várják, a lakosság pedig február második hétvégéjén veheti birtokba a város legújabb sportlétesítményét.
Tartalom flag-ek: Fontos
Már gyermekkorában preparátor szeretett volna lenni: a sparhelten főzte ki a levesből kimaradt kacsakoponyát. Diorámáit országszerte számos múzeumban megcsodálhatjuk, többek közt az Érdi Földrajzi Múzeumban is, ahol január 22-én avatják fel az általa készített új diorámákat. Sipos György múzeumi preparátorral beszélgettünk.
„Minden jel azt mutatja, jóval nagyobb a baj, mint tavasszal” – kéri meg a lakosságot a járvány elleni védekezésre Csőzik László, Érd polgármestere.
Kutyás és mentálhigiéniás tréning, családi programok, kézműves délutánok, elsősegély tanfolyam – többek közt ezeket a programokat nyújtotta 2018-ban az Életfa Csoport. Amellett, hogy ezeket folytassák, egyik fő céljuk, hogy közhasznú egyesületté váljanak – így még több lehetőséget tudnának nyújtani a kacifántos gyerekeket nevelő családoknak.
Franciaországból indult az a kezdeményezés, miszerint az egy utcában lakók közös ünnepet, bulit rendeznek, hogy jobban megismerjék egymást. Ezt a szomszédünnepet szeretné meghonosítani Érden Takács Éva parkvárosi lakos - ötletét az önkormányzat is támogatja.
Régóta izgalomban tartja Fenyves-Parkváros lakóit, lesz-e lakópark a volt lőtérnél, az Esztergályos utca végében. A kérdés újra aktuális, ugyanis egy ingatlanhirdetés szerint 2020 végére várható a telek átminősítése kertvárosi lakóövezetté.
T. Mészáros András, Érd polgármesterének közleménye
Megkezdődött a fűtési szezon és ezzel egy időben megjelentek a kéménytüzes, füstmérgezéses esetek is. Naponta riasztják a tűzoltókat ezen esetek és szén-monoxid-mérgezések miatt. A gyakran tragikus kimenetelű események többsége kellő odafigyeléssel és felkészüléssel megelőzhető volna.
A 2030 Egyesület által felvetett kérdést sok érdi lakos válaszolta már meg, saját szemszögéből, egyeztetést is tartott erről a városvezetés. Csütörtök este Martin Norbert, az egyesület elnöke és Harmat Béla egykori polgármester beszélgetett a témáról az Érdi Televízió kamerája előtt.
Mire figyeljünk, hogy ne váljunk tolvajok áldozatává mindenszentekkor? Szatmáriné Berczi Dolóresz bűnmegelőzési főelőadó az Érd FM 101.3-nak több hasznos tanáccsal is szolgált, és beszélt arról is, hogy halottak napja környékén milyen bűncselekmények a leggyakoribbak.